Zapraszamy na cykl trzech spotkań, który będzie dedykowany rozmowom między babciami, dziadkami a mamami i tatami. Pierwsze spotkanie w ramach tego cyklu już się odbyło, zapraszamy do dołączenia od drugiego.
UWAGA – ZANIM ZAPISZESZECIE SIĘ PAŃSTWO NA WARSZTATY TO PRZECZYTAJCIE DOKŁADNIE OPIS SPOTKAŃ I SPRAWDŹCIE W KALENDARZU CZY MACIE CZAS WTEDY, GDY ZAPLANOWANE SĄ ZAJĘCIA.
Spotkania są odpowiedzią na pomysł uczestniczek i uczestników naszych warsztatów zgłaszany od dłuższego już czasu. Proponujemy Państwu warsztaty, których celem będzie pokazanie sposobów budowania dialogu i porozumienia w rodzinie – między pokoleniami.
Nasze różnice – nas, dorosłych towarzyszących dzieciom – są często źródłem troski, bólu, zmartwienia. Podczas warsztatów chcemy zatrzymać się nad takimi pytaniami:
– jak rozmawiać kiedy się różnimy,
– jak dbać o to co dla nas ważne, jednocześnie dostrzegając to, co jest ważne dla drugiej strony,
– jak ustalać reguły i zasady i po co je szanować z perspektywy małego człowieka,
– jak wyrażać potrzebę zmiany, aby maksymalizować szansę na jej zaistnienie,
– i nad „jak” z którym pojawicie się na warsztacie.
Tematy trzech spotkań:
- Dialog – jak dostrzegając różnice budować jedność?
- Granice – gdzie jest moje stop, a gdzie przestrzeń do ustaleń?
- Porozumienie – jak wypracowywać rozwiązania uwzględniające wszystkich?
Spotkania realizowane będą w formie warsztatów online, poprzez platformę ZOOM. Aby wziąć w ich udział potrzebny jest komputer, tablet lub telefon, stabilne połączenie z internetem, kamerka internetowa oraz głośnik. Podczas zajęć wszyscy uczestnicy będą siebie widzieli, słyszeli, mieli możliwość rozmawiania, pracy w parach i grupach. W trosce o komfort osób biorących udział w zajęciach i prowadzącej warunkiem wzięcia udziału w warsztatach jest gotowość uczestników do włączenia kamerki. Nie jest potrzebne wcześniejsze doświadczenie udziału w zajęciach prowadzonych w tej formie.
Spotkania są bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona – zapisz się poniżej. Przed zapisaniem się na zajęcia prosimy o zapoznanie się z Regulaminem, w którym znajduje się Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych.
Zajęcia poprowadzi Joanna Szeluga – żona i mama dwóch chłopców w wieku szkolnym. To oni są głównymi nauczycielami w jej życiu i wyzwalaczami rozwoju. Jest też szczęśliwą posiadaczką dwóch psów, dzięki którym bycie blisko natury jest codziennym doświadczeniem. Od 19 lat pracuje jako psycholog, specjalizując się w pracy związanej z rozwojem osobistym, psychoedukacją i wsparciem psychologicznym. Przygotowuje się do pracy psychoterapeutycznej. Pracuje indywidualnie, z parami i z grupami. Uwielbia podczas pracy korzystać z fotografii lub innych narzędzi łączących rozwój i sztukę.
Kiedy: 3 poniedziałki – 5, 12 i 26.10 godz. 17.00-20.00. Zapisując się na warsztaty wyrażacie Państwo chęć udziału w całym cyklu spotkań. Pierwsze spotkanie już się odbyło. Zapraszamy do dołączenia od drugiego.
Gdzie: zajęcia prowadzone będą online, przed warsztatami otrzymacie Państwo od nas link, dzięki któremu będziecie mogli wziąć udział w spotkaniach
Dla kogo: na warsztaty zapraszamy osoby w wieku 55+, mieszkańców Warszawy, a w szczególności Mokotowa
Warsztaty są częścią projektu „Wybieram rozwój” współfinansowanego ze środków m. st. Warszawy Dzielnicy Mokotów.
UWAGA – ZANIM ZAPISZESZECIE SIĘ PAŃSTWO NA WARSZTATY TO PRZECZYTAJCIE DOKŁADNIE OPIS SPOTKAŃ I SPRAWDŹCIE W KALENDARZU CZY MACIE CZAS WTEDY, GDY ZAPLANOWANE SĄ ZAJĘCIA.
Miejsce: ONLINE
- 12 października 2020
17:00 - 20:00
Najnowsze komentarze