z myślą o rodzicach i dzieciach

Zaznacz stronę

Cieszymy się, że zainteresowały Cię nasze zajęcia. 🙂 Zanim się zapiszesz, upewnij się, że na pewno chcesz i możesz wziąć w nich udział, gdyż zależy nam na wykorzystaniu każdego miejsca.

Od jakiegoś czasu twoje dziecko jest już nastolatkiem.  Wiele się zmieniło w waszych relacjach.
Czasem czujesz bezsilność, boisz się i złościsz jak wielu rodziców nastolatków. Mówią ci, że trzeba jakoś wytrzymać. Przeczekać ten czas dojrzewania.
Ale ty nie chcesz jedynie przeczekać. Chcesz, aby to był czas, w którym nadal, mimo zmian, budujesz fajną relację z dzieckiem?
Zapraszamy na warsztaty, na których porozmawiamy o tym:
– jak zrozumieć kogoś, kto teraz tak bardzo różni się ode mnie — inaczej się ubiera, długo śpi, komunikuje się elektronicznie, słucha zupełnie niezrozumiałej dla mnie muzyki i odzywa się półsłówkami?
– czy powinno mnie niepokoić, że moje nastoletnie dziecko się (nie) buntuje?
– jak rozumieć zmienne nastroje, milczenie i drażliwość nastolatka?
– jak być mądrym rodzicem nastolatka?
– jak rozmawiać o obowiązkach?
– jak wyrażać swoje zdanie?
– jak zaoferować mu swoje wsparcie, żeby mógł z niego skorzystać?
– jak stawiać teraz granice?

 

Spotkania są bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona – obowiązują zapisy za pomocą poniższego formularza.

Data spotkania: wtorek, 28 listopada

Godzina spotkania: 18.00-21.00

Miejsce spotkania: zajęcia prowadzone będą w formie online na platformie Zoom, przed pierwszym spotkaniem wyślemy link, dzięki któremu będziecie mogli wziąć udział w zajęciach online. Potrzebne jest stabilne łącze z internetem, urządzenie z mikrofonem i kamerką. Dla procesu grupowego oraz atmosfery zaufania i wzajemności potrzebna jest gotowość do uczestniczenia z włączonym mikrofonem i kamerką.

Dla kogo: rodzice/opiekunowie dzieci, szczególnie mile są widziani mieszkańcy/mieszkanki województwa mazowieckiego, podregionu ostrołęckiego


Warsztat poprowadzi Anna Kasprzycka – pedagożka, trenerka warsztatu psychologicznego i kompetencji wychowawczych certyfikowaną przez Familylab, terapeutka związana z  warszawską Pracownią  Psychoterapii i Treningu ISTDP Horyzonty.  Prowadzi „Pracownię Rodzina w relacji” w ramach, której pomaga rodzicom w budowaniu dobrych relacji z dziećmi opartych na empatii, kontakcie i autentyczności. Współtworzy Wolną Szkołę Razem,  która jest miejscem rozwoju dla dzieci w edukacji wczesnoszkolnej. Prywatnie jest mamą trojga 15-latków, w tym jednego z zespołem Aspergera.

Jeśli chciałabyś/chciałbyś nam przekazać informację o specjalnych potrzebach uczestnika zajęć, to prosimy o wysłanie maila na adres warsztaty@fundacjaroro.org do 23 listopada.

Przed zapisaniem się na zajęcia prosimy o zapoznanie się z Regulaminem, w którym znajduje się Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych.

Nasze zajęcia są bezpłatne, organizujemy je w oparciu o dotacje, które zazwyczaj pokrywają około 95% budżetów projektów. Pozostałe 5% finansujemy ze środków przekazanych Fundacji przez darczyńców, którymi są w większości uczestnicy naszych zajęć. Zapraszamy Was do wsparcia działań Fundacji, w tym celu utworzyliśmy zbiórkę: https://zrzutka.pl/d2v3d3 Z góry serdecznie dziękujemy za Wasze zaangażowanie.

Warsztaty są częścią projektu „Rozwijam się! – program edukacyjny dla dzieci i dorosłych z podregionu ostrołęckiego” finansowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Bezpłatne


Miejsce:  

  • 28 listopada 2023
    18:00 - 21:00
Skip to content