z myślą o rodzicach i dzieciach

Zaznacz stronę

Miejsce:  

„Chcę, żeby moje dziecko było pewne siebie, wierzyło we własne możliowści i potrafiło poradzić sobie w życiu.” – to chyba jedno z najczęstszych pragnień rodziców.

Zapraszamy rodziców dzieci do 3 r.ż. na warsztaty o tym jak wspierać poczucie własnej wartości dziecka.
(pierwsze spotkanie odbyło się w dniu 6.11, dołączacie Państwo do cyklu od drugich zajęć)
Jeśli jesteś w domu z mały dzieckiem i zastanawiasz się, czy wzięcie udziału w zajęciach będzie dla Ciebie komfortowe, to zapraszamy do spróbowania.
Poczucie wartości u dzieci wspierane przez rodzica to fundament w późniejszej dorosłości. W trakcie szkolenia poznasz narzędzia i praktyczne strategie, które pozwolą Ci budować relację z własnym dzieckimi i wspierać je w budowaniu jego poczucia wartości.
Podczas zajęć przyjrzymy się mechanizmom, które wspierają albo utrudniają budowanie poczucia wartości u dzieci.
Będziemy szukali odpowiedzi na pytania i rozmawiali o:
-Emocjach – Czy na emocje dziecka mamy wpływ? Jak wspierać dziecko w rozwijaniu kompetencji emocjonalnych?
-Nagrodach – Co wzmacniają nagrody, a czego nie budują?
-Karach i konsekwencjach – Jaki jest mechanizm kary? I czym różni się od konsekwencji?
-Etykietach – Jakie znaczenie mają w kontekście poczucia wartości?
Spotkania mają formę warsztatową. Ich forma stworzone w takie sposób, żeby rodzic miał możliwość doświadczać, ćwiczyć oraz inspirować się doświadczeniem prowadzącej oraz innych uczestników.

Zajęcia są cyklem 5 spotkań.

UWAGA – ZANIM ZAPISZESZ SIĘ NA WARSZTATY TO PRZECZYTAJ DOKŁADNIE OPIS SPOTKAŃ I SPRAWDŹ W KALENDARZU CZY MASZ CZAS WTEDY, GDY ZAPLANOWANE SĄ ZAJĘCIA.

Spotkania realizowane będą w formie warsztatów online, poprzez platformę ZOOM. Aby wziąć w nich udział potrzebny jest komputer, tablet lub telefon, stabilne połączenie z internetem, kamerka internetowa oraz głośnik. Podczas zajęć wszyscy uczestnicy będą siebie widzieli, słyszeli, mieli możliwość rozmawiania, pracy w parach i grupach. W trosce o komfort osób biorących udział w zajęciach i prowadzącej warunkiem wzięcia udziału w warsztatach jest gotowość uczestników do włączenia kamerki. Nie jest potrzebne wcześniejsze doświadczenie udziału w zajęciach prowadzonych w tej formie.

Spotkania są bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona – zapisz się poniżej. Przed zapisaniem się na zajęcia prosimy o zapoznanie się z Regulaminem, w którym znajduje się Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych. 

Warsztaty poprowadzi Magdalena Pilorz – psycholog, studia ukończyła w Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie (specjalizacja kliniczna). Niedawno otworzyła na tej uczelni przewód doktorski. Swoje doświadczenie zdobywała w Centrum Zdrowia Dziecka, Fundacji Dzieci Niczyje, Instytucie Psychiatrii i Neurologii. W pracy zajmuje się diagnozą i terapią dzieci w wieku 3-10 lat z różnorodnymi problemami rozwojowymi i emocjonalnymi. Dodatkowo prowadzi konsultacje indywidualne, warsztaty oraz grupy wsparcia dla rodziców, podczas których skupia się na budowaniu konstruktywnej relacji Rodzic- Dziecko. Stara się łączyć różne koncepcje, biorąc pod uwagę przede wszystkim konkretne potrzeby Rodzica i Dziecka. Współtwórczyni bloga: Halo, tu psycholog

.

Kiedy: piątki, 6, 13, 20, 27.11 i 4.12, zawsze w godz. 12:00-15:00, zapisując się na zajęcia deklarujesz udział w całym cyklu (pierwsze spotkanie odbyło się w dniu 6.11, dołączacie Państwo do cyklu od drugich zajęć)

Gdzie: zajęcia prowadzone będą online, przed warsztatami wyślemy link, dzięki któremu będziecie mogli wziąć udział w spotkaniach

Dla kogo: na spotkania zapraszamy rodziców dzieci do 3 r.ż., mieszkańców Ochoty lub osoby, których dziecko uczęszcza do placówki na Ochocie. Rodziców dzieci w wieku przedszkolnym zapraszamy na zajęcia we wtorki, od 3.11, w godz. 18:00-21:00. Zapisy: https://fundacjaroro.org/events/jak-budowac-poczucie-wlasnej-wartosci-u-dziecka-cykl-5-warsztatow-online-2/

Warsztaty są częścią projektu „Ochocka Akademia Świadomego Rodzica” finansowanego ze środków m. st. Warszawy Dzielnicy Ochota.

UWAGA – ZANIM ZAPISZESZ SIĘ NA WARSZTATY TO PRZECZYTAJ DOKŁADNIE OPIS SPOTKAŃ I SPRAWDŹ W KALENDARZU CZY MASZ CZAS W 5 KOLEJNYCH PIĄTKÓW.

  • 13 listopada 2020
    12:00 - 15:00
Skip to content