z myślą o rodzicach i dzieciach

Zaznacz stronę

Miejsce:  

Cieszymy się, że zainteresowały Cię nasze zajęcia. 🙂 Zanim się zapiszesz, upewnij się, że na pewno chcesz i możesz wziąć w nich udział, gdyż zależy nam na wykorzystaniu każdego miejsca.

Zapraszamy na wykład interaktywny, online na temat zmian, jakie niesie ze sobą przejście z przedszkola do szkoły.  Różne są przedszkola i różne są szkoły, jednak  uczucia i kryjące się pod nimi potrzeby dzieci i ich rodzin, stających w obliczu zmiany, zdają się być uniwersalne.  Wykład może stać się inspiracją, jak wakacyjny czas wykorzystać na świadome  przygotowanie do szkoły.

Podczas wykładu poruszymy następujące zagadnienia:

  • „gotowość” szkolna i jej oblicza;
  • wakacyjne zabawy i aktywności rozwojowe dla dzieci u progu szkoły;
  • potrzeby dziecka i rodzica w obliczu zmian;
  • jak budować wspierający obraz szkoły u siebie i dziecka.

W końcowej części spotkania zaplanowany jest czas na pytania i dyskusję.

Spotkania są bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona – obowiązują zapisy za pomocą poniższego formularza.

Data: piątek, 16.06.2023

Godzina spotkania: 18.00-20.15

Miejsce spotkania: wykład prowadzony będzie w formie online na platformie Zoom, przed spotkaniem wyślemy link, dzięki któremu będziecie mogli wziąć w nich udział . Potrzebne jest stabilne łącze z internetem, urządzenie z mikrofonem i kamerką.

Dla kogo: rodzice/opiekunowie dzieci, szczególnie mile są widziani mieszkańcy/mieszkanki województwa mazowieckiego, podregionu ostrołęckiego


Warsztat poprowadzi Liliana Marciniak- etnolożka (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu) i animatorka kultury (Studium Edukacji i Praktyk Teatralnych przy Teatrze Lalek „Zaczarowany Świat”), po uzupełnieniu wykształcenia (Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu) jest nauczycielką w żłobku, przedszkolu i klasach I‐III, wychowawczynią Montessori na etapie przedszkolnym, posiada uprawnienia z oligofrenopedagogiki (Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli 'Uniterra” w Poznaniu) i do prowadzenia nieprofesjonalnych grup teatralnych. Po licznych kursach doskonalących warsztat pracy nauczyciela małego dziecka, np terapia ręki I i II stopnia. Po kursach Porozumienia bez przemocy Marshalla Rosenberga dla nauczycieli. Trenerka grup wsparcia (Fundacja StoPociech). W trakcie szkoleń w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (Centrum Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach) i konsultacji kryzysowych. Pierwsze kroki w pracy z dziećmi stawiała pracując w dziecięcych teatrach, żłobkach i klubach malucha. Była managerką kawiarni i księgarni dla dzieci, koordynatorką projektów edukacyjnych w  teatrze,  placówkach komercyjnych i oświatowych oraz organizacjach pozarządowych. Od ponad 7 lat prowadzi m.in. autorskie grupy zabawowe dla dzieci do 3 roku życia „Domowy plac zabaw  i zajęcia matematyczne „Gry matematyczne” dla dzieci wczesnoszkolnych i starszych przedszkolaków w Fundacji Roro. Jest nauczycielką i dyrektorką przedszkola, gdzie m.in. przygotowuje dzieci do podjęcia nauki w różnych szkołach. Pracuje z dziećmi, rodzicami i nauczycielami.

Jeśli chciałabyś/chciałbyś nam przekazać informację o specjalnych potrzebach uczestnika zajęć, to prosimy o wysłanie maila na adres warsztaty@fundacjaroro.org do piątku, 9 czerwca.

Przed zapisaniem się na zajęcia prosimy o zapoznanie się z Regulaminem, w którym znajduje się Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych.

Nasze zajęcia są bezpłatne, organizujemy je w oparciu o dotacje, które zazwyczaj pokrywają około 95% budżetów projektów. Pozostałe 5% finansujemy ze środków przekazanych Fundacji przez darczyńców, którymi są w większości uczestnicy naszych zajęć. Zapraszamy Was do wsparcia działań Fundacji, w tym celu utworzyliśmy zbiórkę: https://zrzutka.pl/d2v3d3 Z góry serdecznie dziękujemy za Wasze zaangażowanie.

Warsztaty są częścią projektu „Rozwijam się! – program edukacyjny dla dzieci i dorosłych z podregionu ostrołęckiego” finansowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.

  • 16 czerwca 2023
    18:00 - 20:15
Skip to content