z myślą o rodzicach i dzieciach

Zaznacz stronę

Cieszymy się, że zainteresowały Cię nasze warsztaty:) Zanim się zapiszesz, upewnij się proszę, że na pewno chcesz wziąć w nich udział i masz na to czas.

Zapraszamy na spotkania z rodzinnymi działaniami plastycznyno-przyrodniczymi w formie online. Materiałami będą dary natury, które każdy może zgromadzić na spacerze. Damy Wam pretekst do wspólnego wyjścia z domu, pobycia z naturą, zachęcimy do tworzenia kolekcji, zbiorów naturalnych materiałów a na spotkaniu wspólnie będziemy tworzyć ciekawe prace plastyczno-techniczne.  Zajęcia adresowane są zarówno do dzieci, jak i ich opiekunów. Mamy przekonanie, ze zwłaszcza w tym nietypowym czasie, dzieci w wieku przedszkolnym poczują radość mogąc pobyć w grupie podczas wspólnych zabaw plastycznych. Wspólny proces twórczy, zarówno na poziomie koncepcyjnym, jak i manualnym, to także doskonała forma poznania się i zbliżenia dzieci i opiekunów. Zapraszamy!

Na najbliższych zajęciach będziemy tworzyć jeżopodobne stwory, będzie sporo pracy dla rąk: wsypywanie, mieszanie, ugniatanie, w koncu: lepienie. Na zajęciach dowiecie się, co nasz jeżostwór będzie miał wspólnego z wiosną.

Zapisując się na zajęcia przygotujcie: Nie trzeba łapać jeży:) Na spacerze pozbierajcie szyszkę i różne kolcopodobne rekwizyty. Potrzebne będzie rownież nakrętka od słoika (mała lub średnia), pół szklanki mąki pszennej, pół szklanki soli, trochę wody, miska do mieszania, podkład ochronny na stół oraz nasionka rzeżuchy (na później).

Spotkanie poprowadzi Liliana Marciniak – etnolożka, animatorka kultury, instruktorka teatralna a także nauczycielka małych dzieci i wychowawczyni w metodzie Montessori oraz oligofrenopedagog. Swoją pasję do pracy z dziećmi odkryła niemal przypadkiem: pracując w toruńskich teatrach. Uwielbia podróże i etnologiczne zdziwienie światem. W wolnym czasie, gdy nie ma możliwości choćby krótkiego wyjazdu, gotuje, próbuje szyć i tworzy pomoce dla swoich podopiecznych (ostatnio zwłaszcza matematyczne). Zainteresowaniami od lat dzieli się z dziećmi, a od niedawna także ze swoją córeczką.

Przed zapisaniem się na zajęcia prosimy o zapoznanie się z Regulaminem, w którym znajduje się Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych.

Termin: 14.10 (środa), godz. 17.00 – 17.45

Miejsce: zajęcia prowadzone będą online, przed warsztatami otrzymacie Państwo od nas link, dzięki któremu będziecie mogli wziąć udział w spotkaniu. Link czasem wpada do Spamu – warto sprawdzić:)

Dla kogo: dzieci 3-5 lat i ich opiekunowie.

Warsztaty są częścią projektu „Zajęcia kulturalno-edukacyjne dla dzieci z Odolan i okolicy” realizowanego w ramach Budżetu Obywatelskiego 2020

Miejsce:  

  • 14 października 2020
    17:00 - 17:45
Skip to content