z myślą o rodzicach i dzieciach

Zaznacz stronę

Cieszymy się, że zainteresowały Cię nasze warsztaty:) Zanim się zapiszesz, upewnij się proszę, że na pewno chcesz wziąć w nich udział i masz na to czas.

Zapraszamy na spotkania z rodzinnymi działaniami plastycznyno-przyrodniczymi w formie online. Materiałami będą dary natury, które każdy może zgromadzić na spacerze. Damy Wam pretekst do wspólnego wyjścia z domu, pobycia z naturą, zachęcimy do tworzenia kolekcji, zbiorów naturalnych materiałów a na spotkaniu wspólnie będziemy tworzyć ciekawe prace plastyczno-techniczne.  Zajęcia adresowane są zarówno do dzieci, jak i ich opiekunów. Mamy przekonanie, ze zwłaszcza w tym nietypowym czasie, dzieci w wieku przedszkolnym poczują radość mogąc pobyć w grupie podczas wspólnych zabaw plastycznych. Wspólny proces twórczy, zarówno na poziomie koncepcyjnym, jak i manualnym, to także doskonała forma poznania się i zbliżenia dzieci i opiekunów. Zapraszamy!

Na najbliższych zajęciach będziemy tworzyć LAS. Będzie sporo pracy dla rąk: układanie, klejenie, przyczepianie, mocowanie. Stworzymy swój domowy las, przygotujcie jego mieszkańców!

Zapisując się na zajęcia przygotujcie: Przyda się niemal wszystko! Na spacerze pozbierajcie (a może macie już takie rzeczy w swoich zbiorach?) szyszki, mech, kasztany, żółedzie (także ich czapeczki), patyczki, kawałki kory, kawałki roślin, liście, kamyki. Potrzebny będzie rownież karton, mniej więcej formaty A4 z którego będzie wyrastać nasz las, może to być  np. góra od kartonu po butach. Nożyczki, klej na gorąco, lub typu Magic, lub taśma dwustronna, nożyczki, plastelina lub inna masa plastyczna (np. domowa masa solna).

Spotkanie poprowadzi Liliana Marciniak – etnolożka, animatorka kultury, instruktorka teatralna a także nauczycielka małych dzieci i wychowawczyni w metodzie Montessori oraz oligofrenopedagog. Swoją pasję do pracy z dziećmi odkryła niemal przypadkiem: pracując w toruńskich teatrach. Uwielbia podróże i etnologiczne zdziwienie światem. W wolnym czasie, gdy nie ma możliwości choćby krótkiego wyjazdu, gotuje, próbuje szyć i tworzy pomoce dla swoich podopiecznych (ostatnio zwłaszcza matematyczne). Zainteresowaniami od lat dzieli się z dziećmi, a od niedawna także ze swoją córeczką.

Przed zapisaniem się na zajęcia prosimy o zapoznanie się z Regulaminem, w którym znajduje się Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych.

Termin: 21.10 (środa), godz. 17.00 – 17.45

Miejsce: zajęcia prowadzone będą online, przed warsztatami otrzymacie Państwo od nas link, dzięki któremu będziecie mogli wziąć udział w spotkaniu. Link czasem wpada do Spamu – warto sprawdzić:)

Dla kogo: dzieci 3-5 lat i ich opiekunowie.

Warsztaty są częścią projektu „Zajęcia kulturalno-edukacyjne dla dzieci z Odolan i okolicy” realizowanego w ramach Budżetu Obywatelskiego 2020

Miejsce:  

  • 21 października 2020
    17:00 - 17:45
Skip to content