z myślą o rodzicach i dzieciach

Zaznacz stronę

NIESTETY WSZYSTKIE MIEJSCA SĄ JUŻ ZAJĘTE. ZAPISY TYLKO NA LISTĘ REZERWOWĄ POD ADRESEM: warsztaty@fundacjaroro.org. W temacie maila prosimy wpisać „Gry matematyczne”, a w treści informację o liczbie zapisywanych dzieci oraz numer telefonu. Skontaktujemy się mailowo lub sms-owo, jeśli zwolni się miejsce.

Cieszymy się, że zainteresowały Cię nasze warsztaty. 🙂 Zanim się zapiszesz, upewnij się, że na pewno chcesz wziąć udział w całym cyklu (w sumie 4 spotkania). Zależy nam na wykorzystaniu każdego miejsca. Oczywiście rozumiemy choroby, nieprzewidziane sytuacje i pojedyncze wcześniejsze plany. Zapisując jedną rodzinę zarezerwuj jedno miejsce.

Zapraszamy na gry matematyczne – warsztaty, podczas których zdradzimy kilka przepisów na aktywności dla całej rodziny z użyciem prostych rekwizytów. Dzięki przemyślanej formie, oprócz wspólnej zabawy, będziemy doświadczać i odkrywać istotne matematyczne fakty. Podczas zajęć czeka na Was trochę aktywności wspierających sprawność rachunkową, ale matematyka to nie samo liczenie, to także umiejętność obserwacji, porównywania, sprawdzania oraz wyciągania na tej podstawie wniosków i stosowania ich w praktyce. Aktywności proponowane na zajęciach skupią się na rozwijaniu właśnie tych umiejętności. Temu służy powtarzanie jakiejś gry i wypracowywanie zadowalającej strategii.

Podczas spotkań bardzo ważna będzie też rola opiekuna i wspieranie relacji dziecka/dzieci z bliskimi, przede wszystkim dorosłym. Prezentowane gry pomyślane będą dla minimum dwóch osób. Proponowane będą w kilku wariantach, które wybierzecie zależnie od możliwości i potrzeb Waszych dzieci. A teraz najważniejsze: pamiętajcie, że proponowane gry, by były rozwijające, powinny być dobrowolną aktywnością dzieci w poszanowaniu ich granic i potrzeb. W porządku będzie, gdy na końcu zajęć aktywny będzie tylko opiekun, który zanotuje gry i zaproponuje je dziecku w sprzyjającym czasie, w domu.


Spotkania są bezpłatne. Podczas zajęć udostępniamy wszystkie materiały.

Liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy za pomocą formularza, który znajduje się poniżej.

Terminy: czwartki (6.04, 13.04, 20.04, 11.05), godz. 16.45-17.30 (zapis na cały cykl, prosimy zwrócić uwagę, zajęcia nie odbywają się co tydzień)

Miejsce: Biblioteka „Odolanka”, ul. J.K. Ordona 12F

Dla kogo: dzieci 5-6 lat wraz z opiekunami, szczególnie mile są widziani mieszkańcy/mieszkanki Warszawy, Dzielnicy Wola.


Spotkanie poprowadzi Liliana Marciniak – etnolożka (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu) i animatorka kultury (Studium Edukacji i Praktyk Teatralnych przy Teatrze Lalek „Zaczarowany Świat”), po uzupełnieniu wykształcenia (Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu) jest nauczycielką w żłobku, przedszkolu i klasach I‐III, wychowawczynią Montessori na etapie przedszkolnym, posiada uprawnienia z oligofrenopedagogiki (Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli 'Uniterra” w Poznaniu) i do prowadzenia nieprofesjonalnych grup teatralnych. Po licznych kursach doskonalących warsztat pracy nauczyciela małego dziecka, np terapia ręki I i II stopnia. Po kursach Porozumienia bez przemocy Marshalla Rosenberga dla nauczycieli. Trenerka grup wsparcia (Fundacja StoPociech). W trakcie szkoleń w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (Centrum Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach). Pierwsze kroki w pracy z dziećmi stawiała pracując w dziecięcych teatrach, żłobkach i klubach malucha. Była managerką kawiarni i księgarni dla dzieci, koordynatorką projektów edukacyjnych w  teatrze,  placówkach komercyjnych i oświatowych oraz organizacjach pozarządowych. Od ponad 7 lat prowadzi m.in. autorskie grupy zabawowe dla dzieci do 3 roku życia „Domowy plac zabaw  i zajęcia matematyczne „Gry matematyczne” dla dzieci wczesnoszkolnych i starszych przedszkolaków w Fundacji Roro. Jest nauczycielką i dyrektorką przedszkola. Pracuje z dziećmi, rodzicami i nauczycielami.


Jeśli chciałabyś/chciałbyś nam przekazać informację o specjalnych potrzebach uczestnika zajęć, to prosimy o wysłanie maila na adres warsztaty@fundacjaroro.org do piątku, 31 marca.

Przed zapisaniem się na zajęcia prosimy o zapoznanie się z Regulaminem, w którym znajduje się Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych.

Nasze zajęcia są bezpłatne, organizujemy je w oparciu o dotacje, które zazwyczaj pokrywają około 95% budżetów projektów. Pozostałe 5% finansujemy ze środków przekazanych Fundacji przez darczyńców, którymi są w większości uczestnicy naszych zajęć. Zapraszamy Was do wsparcia działań Fundacji, w tym celu utworzyliśmy zbiórkę: https://zrzutka.pl/d2v3d3 Z góry serdecznie dziękujemy za Wasze zaangażowanie.

Warsztaty są częścią projektu „Rodzicem być – sobą być, edycja 8” współfinansowanego ze środków m. st. Warszawy Dzielnicy Wola.

We're sorry, but all tickets sales have ended because the event is expired.
  • 6 kwietnia 2023
    16:45 - 17:30
Skip to content