z myślą o rodzicach i dzieciach

Zaznacz stronę

Miejsce:   Biblioteka "Odolanka"

Adres:
J. K. Ordona 12F, Warszawa, 01-237, Polska

Cieszymy się, że zainteresowały Cię nasze warsztaty. 🙂 Zanim się zapiszesz, upewnij się proszę, że na pewno chcesz wziąć udział w całym cyklu. Zależy nam na wykorzystaniu każdego miejsca. Zapisując jedną rodzinę zarezerwuj jedno miejsce.

UWAGA: Zapisując się na zajęcia dołączasz od trzeciego spotkania.

Zapraszamy na gry matematyczne!  Zdradzimy kilka przepisów na aktywności dla całej rodziny z użyciem prostych rekwizytów. Czeka na Was kilka pomysłów do wykorzystania w domu. Dzięki przemyślanej formie, oprócz wspólnej zabawy będziemy doświadczać i odkrywać istotne matematyczne fakty.

W cyklu zapraszamy na 5 spotkań. Podczas nich będzie trochę aktywności wspierających sprawność rachunkową, ale matematyka to nie samo liczenie, to także umiejętność obserwacji, porównywania, sprawdzania a  w końcu wyciągania na tej podstawie wniosków i stosowania ich w praktyce. Tym właśnie jest powtarzanie jakiejś gry i wypracowywanie zadowalającej strategii. Proponowane na zajęciach gry skupią się na rozwijaniu  tych umiejętności. Podczas zajęć bardzo ważna będzie też rola opiekuna. Gry proponowane będą w kilku wariantach, które wybierzecie zależnie od możliwości i potrzeb Waszych dzieci. Wybierzcie wariant nie za łatwy i nie za trudny 🙂 Prezentowane gry pomyślane będą dla minimum dwóch osób, ważnym ich aspektem będzie wspieranie relacji dziecka/dzieci z bliskimi, przede wszystkim dorosłym. A teraz najważniejsze: pamiętajcie, że proponowane gry, by były rozwijające powinny być dobrowolną aktywnością dzieci w poszanowaniu ich granic i potrzeb. W porządku będzie, gdy na końcu zajęć aktywny będzie tylko opiekun, który zanotuje gry i zaproponuje je dziecku w sprzyjającym czasie.

Podczas zajęć udostępniamy wszystkie materiały.

Spotkanie poprowadzi Liliana Marciniak – etnolożka, animatorka kultury, instruktorka teatralna, po latach dokształcania nauczycielka młodszych dzieci, wychowawczyni w metodzie Montessori oraz oligofrenopedagożka i dyrektorka przedszkola. Swoją pasję do pracy z dziećmi odkryła niemal przypadkiem: pracując w toruńskich teatrach. Uwielbia podróże i etnologiczne (bliskie dziecięcemu) zdziwienie światem. W wolnym czasie, gdy nie ma możliwości choćby krótkiego wyjazdu, gotuje, próbuje szyć stroje, które zrodziły się w jej głowie i tworzy pomoce dla dzieci. Zainteresowaniami od lat dzieli się z dziećmi, rodzicami i nauczycielami. Mama Helki.

Przed zapisaniem się na zajęcia prosimy o zapoznanie się z Regulaminem, w którym znajduje się Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych.

Terminy: czwartki (17.03, 24.03, 31.03, 7.04, 21.04), godz. 17.15 – 18.00

Miejsce: Biblioteka „Odolanka”, ul. J.K. Ordona 12F

Dla kogo: dzieci 5-6 lat wraz z opiekunami.

Jeśli chciałabyś/chciałbyś nam przekazać informację o specjalnych potrzebach uczestnika zajęć, to prosimy o wysłanie maila na adres warsztaty@fundacjaroro.org do wtorku 15 marca.

Warsztaty są częścią projektu „Rodzicem być – sobą być, edycja 7”  współfinansowanego ze środków m. st. Warszawy Dzielnicy Wola.

  • 31 marca 2022
    17:15 - 18:00
Skip to content