Cieszymy się, że zainteresowały Cię nasze warsztaty:) Zanim się zapiszesz, upewnij się proszę, że na pewno chcesz wziąć w nich udział i masz na to czas.
Zapraszamy na gry matematyczne! Zdradzimy sporo przepisów na aktywności dla całej rodziny z użyciem prostych rekwizytów. Na każdym spotkaniu czeka na Was kilka gotowych pomysłów do wykorzystania w domu. Dzięki przemyślanej formie, oprócz wspólnej zabawy będziemy doświadczać i odkrywać istotne matematyczne fakty.
Na najbliższych zajęciach poznacie kilka gier z wykorzystaniem kart do gry. Będzie trochę aktywności wspierających sprawność rachunkową, ale matematyka to nie samo liczenie, to także umiejętność obserwacji, porównywania, sprawdzania a w końcu wyciągania na tej podstawie wniosków i stosowania ich w praktyce. Tym właśnie jest powtarzanie jakiejś gry i wypracowywanie zadowalającej strategii. Proponowane na zajęciach gry skupiają się na rozwijaniu tych umiejętności. Podczas zajęć bardzo ważna jest rola opiekuna. Najczęściej gry proponowane są w kilku wariantach, które wybieracie zależnie od możliwości i potrzeb Waszych dzieci. Wybierzcie wariant nie za łatwy i nie za trudny 🙂 Prezentowane gry pomyślane są dla minimum dwóch osób, ważnym ich aspektem jest wspieranie relacji dziecka/dzieci z bliskimi, przede wszystkim dorosłym. A teraz najważniejsze: pamiętajcie, że proponowane gry, by były rozwijające powinny być dobrowolną aktywnością dzieci w poszanowaniu ich granic i potrzeb. W porządku jest, że do końca zajęć zostaje tylko opiekun, zanotuje gry i zaproponuje dziecku w sprzyjającym czasie.
Zapisując się na zajęcia przygotujcie: talię kart, od asa do 10, figury (króle, damy, walety, jockery nie będą nam potrzebne).
Spotkanie poprowadzi Liliana Marciniak – etnolożka, animatorka kultury, instruktorka teatralna, po latach dokształcania nauczycielka młodszych dzieci, wychowawczyni w metodzie Montessori oraz oligofrenopedagożka i dyrektorka przedszkola. Swoją pasję do pracy z dziećmi odkryła niemal przypadkiem: pracując w toruńskich teatrach. Uwielbia podróże i etnologiczne (bliskie dziecięcemu) zdziwienie światem. W wolnym czasie, gdy nie ma możliwości choćby krótkiego wyjazdu, gotuje, próbuje szyć stroje, które zrodziły się w jej głowie i tworzy pomoce dla dzieci. Zainteresowaniami od lat dzieli się z dziećmi, rodzicami i nauczycielami. Mama Helki.
Przed zapisaniem się na zajęcia prosimy o zapoznanie się z Regulaminem, w którym znajduje się Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych.
Warsztaty są częścią projektu „Rodzicem być – sobą być, edycja 6” współfinansowanego ze środków m. st. Warszawy Dzielnicy Wola.
Termin: poniedziałek 17.05.2021, godz. 18.00 – 18.45
Miejsce: zajęcia prowadzone będą online, przed warsztatami otrzymacie Państwo mailem link, dzięki któremu będziecie mogli wziąć udział w spotkaniu. Link czasem wpada do Spamu – warto sprawdzić:)
Dla kogo: dzieci 4-6 lat i ich opiekunowie.
Miejsce: ONLINE
- 17 maja 2021
18:00 - 18:45
Najnowsze komentarze