z myślą o rodzicach i dzieciach

Zaznacz stronę

Cieszymy się, że zainteresowały Was nasze warsztaty. 🙂 Zanim się zapiszecie, upewnij się, że na pewno chcecie wziąć udział w całym cyklu (w sumie 4 spotkania). Zależy nam na wykorzystaniu każdego miejsca. Oczywiście rozumiemy choroby, nieprzewidziane sytuacje i pojedyncze wcześniejsze plany. Zapisując jedną rodzinę zarezerwuj jedno miejsce.


Zapraszamy na gry matematyczne – warsztaty, podczas których zdradzimy kilka przepisów na aktywności dla całej rodziny z użyciem prostych rekwizytów. Dzięki przemyślanej formie, oprócz wspólnej zabawy, będziemy doświadczać i odkrywać istotne matematyczne fakty. Podczas zajęć czeka na Was trochę aktywności wspierających sprawność rachunkową, ale matematyka to nie samo liczenie, to także umiejętność obserwacji, porównywania, sprawdzania oraz wyciągania na tej podstawie wniosków i stosowania ich w praktyce. Aktywności proponowane na zajęciach skupią się na rozwijaniu właśnie tych umiejętności. Temu służy powtarzanie jakiejś gry i wypracowywanie zadowalającej strategii.

Podczas spotkań bardzo ważna będzie też rola opiekuna i wspieranie relacji dziecka/dzieci z bliskimi, przede wszystkim dorosłym. Prezentowane gry pomyślane będą dla minimum dwóch osób. Proponowane będą w kilku wariantach, które wybierzecie zależnie od możliwości i potrzeb Waszych dzieci. A teraz najważniejsze: pamiętajcie, że proponowane gry, by były rozwijające, powinny być dobrowolną aktywnością dzieci w poszanowaniu ich granic i potrzeb. W porządku będzie, gdy na końcu zajęć aktywny będzie tylko opiekun, który zanotuje gry i zaproponuje je dziecku w sprzyjającym czasie, w domu.


Spotkania są bezpłatne. Podczas zajęć udostępniamy wszystkie materiały.

Liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy za pomocą formularza, który znajduje się poniżej.

Terminy: wtorki, godz. 16.30-17.15; terminy: 3, 10, 17, 24.10 (zapisy na cały czterospotkaniowy cykl)

Miejsce: Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 25 – „Ekoteka”, ul. Żytnia 64

Dla kogo: dzieci 5-6 lat wraz z opiekunami, szczególnie mile są widziani mieszkańcy/mieszkanki Warszawy, Dzielnicy Wola.


Spotkanie poprowadzi Liliana Marciniak – antropolożka kultury (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, animatorka kultury i instruktorka teatralna (Studium Edukacji i Praktyk Teatralnych przy Teatrze Lalek „Zaczarowany Świat”), po wybraniu drogi zawodowej (Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu) jest nauczycielką w żłobku, przedszkolu i klasach I‐III, wychowawczynią Montessori na etapie przedszkolnym. Po licznych procesach doskonalących warsztat pracy nauczycielki małego dziecka, m.in. oligofrenopedagogika, terapia ręki, metoda Kids Skills, zabawa malarska wg Arno Sterna. Po kursach Porozumienia bez przemocy Marshalla Rosenberga dla nauczycieli. Trenerka grup wsparcia (Fundacja StoPociech). W trakcie szkoleń w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (Centrum Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach) i wsparcia kryzysowego (Instytut Pozytywnej Terapii Kryzysu). Pracuje z dziećmi, rodzicami i nauczycielami.


Jeśli chciałabyś/chciałbyś nam przekazać informację o specjalnych potrzebach uczestnika zajęć, to prosimy o wysłanie maila na adres dostepnosc@fundacjaroro.org do 27 września.

Przed zapisaniem się na zajęcia prosimy o zapoznanie się z Regulaminem, w którym znajduje się Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych.

Nasze zajęcia są bezpłatne, organizujemy je w oparciu o dotacje, które zazwyczaj pokrywają około 95% budżetów projektów. Pozostałe 5% finansujemy ze środków przekazanych Fundacji przez darczyńców, którymi są w większości uczestnicy naszych zajęć. Zapraszamy Was do wsparcia działań Fundacji, w tym celu utworzyliśmy zbiórkę: https://zrzutka.pl/d2v3d3 Z góry serdecznie dziękujemy za Wasze zaangażowanie.

Warsztaty są częścią projektu „Rodzicem być – sobą być, edycja 8” współfinansowanego ze środków m. st. Warszawy Dzielnicy Wola.

Bezpłatne


Miejsce:  

Adres:
Żytnia 64, Warszawa

  • 3 października 2023
    16:30 - 17:15
Skip to content