z myślą o rodzicach i dzieciach

Zaznacz stronę

Miejsce:  

Zapraszamy mieszkańców Województwa Mazowieckiego na cykl 5 warsztatów online, prowadzonych w kameralnej grupie. Do zajęć potrzebne będą materiały, które wyślemy kurierem. Spotkania są bezpłatne i realizowane są w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza.

Cieszymy się, że zainteresowały Was nasze warsztaty. Przed zapisaniem się upewnijcie się, że na pewno chcecie wziąć w nich udział i macie na to czas.

Zapraszamy na gry matematyczne!  Zdradzimy sprawdzone  przepisy na aktywności dla całej rodziny z użyciem prostych rekwizytów.  Na każdym spotkaniu czeka na Was kilka gotowych pomysłów do wykorzystania w domu. Dzięki przemyślanej formie, oprócz wspólnej zabawy będziemy doświadczać i odkrywać istotne matematyczne fakty.

Na spotkaniach będzie trochę aktywności wspierających sprawność rachunkową, ale matematyka to nie samo liczenie, to także umiejętność obserwacji, porównywania, sprawdzania a  w końcu wyciągania na tej podstawie wniosków i stosowania ich w praktyce. Tym właśnie jest powtarzanie jakiejś gry i wypracowywanie zadowalającej strategii. Proponowane na zajęciach gry skupiają się na rozwijaniu  tych umiejętności. Podczas zajęć bardzo ważna jest rola opiekuna. Najczęściej gry proponowane są w kilku wariantach, które wybieracie zależnie od możliwości i potrzeb Waszych dzieci. Wybierzcie wariant nie za łatwy i nie za trudny 🙂 Prezentowane gry pomyślane są dla minimum dwóch osób, ważnym ich aspektem jest wspieranie relacji dziecka/dzieci z bliskimi, przede wszystkim dorosłym. A teraz najważniejsze: pamiętajcie, że proponowane gry, by były rozwijające powinny być dobrowolną aktywnością dzieci w poszanowaniu ich granic i potrzeb. W porządku jest, że do końca zajęć zostaje tylko opiekun, zanotuje gry i zaproponuje dziecku w sprzyjającym czasie.

Przygotowaliśmy dla Was cykl 5 spotkań na każdym wykorzystywać będziemy inne rekwizyty:

1.Kostki do gry

2. Domino

3. Karty

4. Pionki i plansze

5. Kółko, krzyżyk i spółka

Zajęcia odbywają się w małej grupie dzieci z aktywnym wsparciem osoby prowadzącej. Aby wziąć udział w warsztatach potrzebne są materiały, które wyślemy do Państwa kurierem. Oprócz tych materiałów będziemy prosili o samodzielne przygotowanie niektórych materiałów potrzebnych do zajęć, które zazwyczaj znajdują się w domu: kartki, kredki, nożyczki.

Przed zapisaniem się na zajęcia prosimy o zapoznanie się z Regulaminem, w którym znajduje się Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych.

Termin: 09.06 – 07.07 (środy), godz. 17:00 – 17:45, na cały cykl – 5 spotkań – obowiązuje jeden zapis

Miejsce: zajęcia prowadzone będą online, przed warsztatami otrzymacie od nas link, dzięki któremu będziecie mogli wziąć udział w spotkaniu

Dla kogo: dzieci 5-6 lat i ich opiekunowie

Koszt: zajęcia i materiały są bezpłatne, materiały do zajęć wyślemy do Państwa kurierem

Warsztaty są częścią projektu „Mogę więcej – zajęcia edukacyjno-artystyczne dla dzieci i dorosłych”, Budżet Obywatelski Mazowsza, finansowanego ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.

Prosimy o przemyślane zapisy. Na zajęcia dostępna jest określona liczba miejsc.

  • 9 czerwca 2021
    17:00 - 17:45
Skip to content