z myślą o rodzicach i dzieciach

Zaznacz stronę

Miejsce:  

Cieszymy się, że zainteresowały Cię nasze warsztaty:) Zanim się zapiszesz, upewnij się proszę, że na pewno chcesz wziąć w nich udział i masz na to czas.

Zapraszamy na gry matematyczne!  Zdradzimy kilka  przepisów na aktywności dla całej rodziny z użyciem prostych rekwizytów.  Czeka na Was kilka pomysłów do wykorzystania w domu. Dzięki przemyślanej formie, oprócz wspólnej zabawy będziemy doświadczać i odkrywać istotne matematyczne fakty.

Na najbliższych zajęciach poznacie kilka gier z wykorzystaniem kostek do gry, papieru i kredek. Będzie trochę aktywności wspierających sprawność rachunkową, ale matematyka to nie samo liczenie, to także umiejętność obserwacji, porównywania, sprawdzania a  w końcu wyciągania na tej podstawie wniosków i stosowania ich w praktyce. Tym właśnie jest powtarzanie jakiejś gry i wypracowywanie zadowalającej strategii. Proponowane na zajęciach gry skupiają się na rozwijaniu  tych umiejętności. Podczas zajęć bardzo ważna jest rola opiekuna. Najczęściej gry proponowane są w kilku wariantach, które wybieracie zależnie od możliwości i potrzeb Waszych dzieci. Wybierzcie wariant nie za łatwy i nie za trudny 🙂 Prezentowane gry pomyślane są dla minimum dwóch osób, ważnym ich aspektem jest wspieranie relacji dziecka/dzieci z bliskimi, przede wszystkim dorosłym. A teraz najważniejsze: pamiętajcie, że proponowane gry, by były rozwijające powinny być dobrowolną aktywnością dzieci w poszanowaniu ich granic i potrzeb. W porządku jest, że do końca zajęć zostaje tylko opiekun, zanotuje gry i zaproponuje dziecku w sprzyjającym czasie.

Zapisując się na zajęcia przygotujcie: 2 kostki kropkowe do gry, kartki, coś do pisania/rysowania i nożyczki, przyda się coś do notowania

Spotkanie poprowadzi Liliana Marciniak – etnolożka, animatorka kultury, instruktorka teatralna, po latach dokształcania nauczycielka młodszych dzieci, wychowawczyni w metodzie Montessori oraz oligofrenopedagożka i dyrektorka przedszkola. Swoją pasję do pracy z dziećmi odkryła niemal przypadkiem: pracując w toruńskich teatrach. Uwielbia podróże i etnologiczne (bliskie dziecięcemu) zdziwienie światem. W wolnym czasie, gdy nie ma możliwości choćby krótkiego wyjazdu, gotuje, próbuje szyć stroje, które zrodziły się w jej głowie i tworzy pomoce dla dzieci. Zainteresowaniami od lat dzieli się z dziećmi, rodzicami i nauczycielami. Mama Helki.

Przed zapisaniem się na zajęcia prosimy o zapoznanie się z Regulaminem, w którym znajduje się Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych.

Warsztaty są częścią projektu „Rodzicem być – sobą być, edycja 6”  współfinansowanego ze środków m. st. Warszawy Dzielnicy Wola.

Termin: poniedziałek 29.03.2021, godz. 18.00 – 18.45

Miejsce: zajęcia prowadzone będą online, przed warsztatami otrzymacie Państwo mailem link, dzięki któremu będziecie mogli wziąć udział w spotkaniu. Link czasem wpada do Spamu – warto sprawdzić:)

Dla kogo: dzieci 4-6 lat i ich opiekunowie.

  • 29 marca 2021
    18:00 - 18:45
Skip to content