Można dołączyć od drugiego spotkania. Zapraszamy
Cieszymy się, że zainteresowały Cię nasze wydarzenia:) Zanim się zapiszesz, upewnij się proszę, że na pewno chcesz wziąć w nich udział i masz na to czas – grupa wsparcia jest cyklem 13 spotkań. Zależy nam na wykorzystaniu każdego miejsca w możliwie maksymalnym wymiarze (rozumiemy choroby, nieprzewidziane sytuacje i pojedyncze wcześniejsze plany) i w poczuciu sensu. Sprawdź dokładnie, czy pasują Ci daty, forma i ewentualne miejsce spotkań (online/na żywo). Mamy tylko 10 miejsc, chcemy stworzyć stałą grupę uczestniczek/uczestników.
Kiedy dziecko wchodzi w wiek nastoletni, w naturalny sposób zaczyna się oddalać od rodziców i poszukiwać odpowiedzi na pytanie kim samo jest. Jest to proces, który bywa trudny dla każdego członka rodziny. Wypracowane przez lata strategie nie działają, nastolatek wydaje się robić co chce, nie słucha, wydaje się, że nie potraficie już ze sobą rozmawiać, a każda próba podjęcia kontaktu kończy się kłótnią.
Rodzice nastolatków mają prawo czuć się bezradni i zagubieni w swojej nowej roli.
Jeśli chcesz:
– zrozumieć swoje emocje, uczucia i zachowania w relacji z nastoletnim dzieckiem,
– dowiedzieć się więcej, o tym jak możesz towarzyszyć nastolatkowi w przeżywaniu świata i jak się z nim dogadać,
– poznać innych rodziców, którzy przeżywają podobne sytuacje, doświadczyć wsparcia ze strony innych, zobaczyć inny punkt widzenia, dzielić się swoimi wątpliwościami, trudnościami, sposobami radzenia sobie z trudnymi sytuacjami.
W bezpiecznej przestrzeni opartej na wzajemnym zaufaniu, szacunku i zrozumieniu. Zapraszamy cię do udziału w grupie dla rodziców dzieci nastoletnich.
Grupa wsparcia nie jest grupą terapeutyczną. Grupa rozpoczyna się warsztatem, podczas którego uczestnicy będą również rozwijać umiejętność identyfikowania i nazywania własnych emocji a także ich wyrażania. Podczas spotkań będziemy poznawać i stosować zasady i formę empatycznej komunikacji, empatycznego słuchania i dawania informacji zwrotnej, w duchu szacunku i szukania porozumienia.
Spotkania poprowadzą:
Alicja Niewęgłowska. Jestem certyfikowaną trenerką Familylab Association, trenerką grup wsparcia oraz umiejętności psychospołecznych. Prowadzę warsztaty, seminaria i grupy wsparcia. Pracuję w obszarze pomocy psychologicznej, w oparciu o wartości terapii humanistycznej oraz terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach. Od kilku lat wspieram rodziców w budowaniu relacji z dziećmi. Na co dzień pracuję w Pogotowiu dla osób uwikłanych w przemoc domową „Niebieska linia”.
Anna Kasprzycka. Jestem pedagożką, certyfikowaną trenerką Familylab oraz trenerką grup wsparcia. Pomagam dorosłym dogadać się z dziećmi w ramach prowadzonej przez siebie Pracowni „Rodzina w relacji“. Prowadzę szkolenia, warsztaty, grupy dla rodziców i nauczycieli. Indywidualnie pracuję z rodzinami i młodzieżą w duchu skoncentrowanym na rozwiązaniach. Prywatnie jestem mamą nastoletnich trojaczków: Marianki, Janeczki i Franka.
Spotkania grupy wsparcia są bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona – obowiązują zapisy za pomocą poniższego formularza.
Przed zapisem prosimy o zapoznanie się z Regulaminem, w którym znajduje się Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych.
Spotkania są częścią projektu „Rodzic to Ja – wsparcie grupowe i indywidualne dla rodziców na Woli” współfinansowanego ze środków m. st. Warszawy Dzielnicy Wola.
Daty spotkań na żywo: wtorki 07.09 14.09 – godz. 17.00-19.30; 21.09, 28.09, 05.10, 12.10, 19.10, 26.10 – godz. 17.30-19.30
Daty spotkań online: wtorki 02.11, 09.11, 16.11, 23.11, 30.11 – godz. 18.00-20.00
Miejsce spotkań na żywo: Wolskie Centrum Kultury, Sala widowiskowa, ul. Działdowska 6, Warszawa.
Spotkania online: za pomocą platformy zoom. Przed pierwszym spotkaniem online uczestniczki/uczestnicy otrzymają od nas link do wydarzenia. Potrzebne jest stabilne łącze z internetem, urządzenie z mikrofonem i kamerką. Dla procesu grupowego i atmosfery zaufania i wzajemności potrzebna jest gotowość do uczestniczenia z włączonym mikrofonem i kamerką.
Dla kogo: rodzice dzieci w wieku nastoletnim, szczególnie mile są widziani mieszkańcy/mieszkanki Warszawy, Dzielnicy Wola.
Miejsce: Wolskie Centrum Kultury
Adres:
- 28 września 2021
17:30 - 19:30
Najnowsze komentarze