z myślą o rodzicach i dzieciach

Zaznacz stronę

Cieszymy się, że zainteresowały Cię nasze spotkania 🙂 Zanim się zapiszesz, upewnij się proszę, że na pewno chcesz wziąć w nich udział i masz na to czas – grupa wsparcia jest cyklem 12 spotkań. Zależy nam na wykorzystaniu każdego miejsca w możliwie maksymalnym wymiarze (oczywiście rozumiemy choroby, nieprzewidziane sytuacje i pojedyncze wcześniejsze plany). Sprawdź dokładnie, czy pasują Ci daty, forma i miejsce spotkań. Mamy tylko 10 miejsc, a chcemy stworzyć stałą grupę uczestniczek/uczestników.

Zapraszamy do udziału w grupie dla rodziców dzieci nastoletnich. Spotkania odbywają się w bezpiecznej przestrzeni opartej na wzajemnym zaufaniu, szacunku i zrozumieniu.

Kiedy dziecko wchodzi w wiek nastoletni, w naturalny sposób zaczyna się oddalać od rodziców i poszukiwać odpowiedzi na pytanie kim samo jest. Jest to proces, który bywa trudny dla każdego członka rodziny. Wypracowane przez lata strategie nie działają, nastolatek wydaje się robić co chce, nie słucha, wydaje się, że nie potraficie już ze sobą rozmawiać, a każda próba podjęcia kontaktu kończy się kłótnią.
Rodzice nastolatków mają prawo czuć się bezradni i zagubieni w swojej nowej roli.
Jeśli chcesz:
– zrozumieć swoje emocje, uczucia i zachowania w relacji z nastoletnim dzieckiem;
– dowiedzieć się więcej, o tym jak możesz towarzyszyć nastolatkowi w przeżywaniu świata i jak się z nim dogadać;
– poznać innych rodziców, którzy przeżywają podobne sytuacje, doświadczyć wsparcia ze strony innych; zobaczyć inny punkt widzenia, dzielić się swoimi wątpliwościami, trudnościami, sposobami radzenia sobie z trudnymi sytuacjami.

Grupa wsparcia nie jest grupą terapeutyczną. Grupa rozpoczyna się warsztatem, podczas którego uczestnicy będą również rozwijać umiejętność identyfikowania i nazywania własnych emocji, a także ich wyrażania. Podczas spotkań będziemy poznawać i stosować zasady i formę empatycznej komunikacji, empatycznego słuchania i dawania informacji zwrotnej, w duchu szacunku i szukania porozumienia.

Spotkania poprowadzą:

Alicja Niewęgłowska – certyfikowana trenerka Familylab Association, trenerka grup wsparcia oraz umiejętności psychospołecznych. Prowadzi warsztaty, seminaria i grupy wsparcia. Pracuje w obszarze pomocy psychologicznej, w oparciu o wartości terapii humanistycznej oraz terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach. Od kilku lat wspiera rodziców w budowaniu relacji z dziećmi. Na co dzień pracuje w Pogotowiu dla osób uwikłanych w przemoc domową „Niebieska linia”.

Anna Kasprzycka – pedagożka, certyfikowana trenerka Familylab oraz trenerka grup wsparcia. Pomaga dorosłym dogadać się z dziećmi w ramach prowadzonej przez siebie Pracowni „Rodzina w relacji“. Prowadzi szkolenia, warsztaty, grupy dla rodziców i nauczycieli. Indywidualnie pracuje z rodzinami i młodzieżą w duchu skoncentrowanym na rozwiązaniach. Prywatnie jest mamą nastoletnich trojaczków: Marianki, Janeczki i Franka.

Spotkania grupy wsparcia są bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona – obowiązują zapisy za pomocą poniższego formularza.

Daty spotkań: 12 spotkań, czwartki – 24.03, 31.03, 7.04, 14.04, 21.04, 28.04, 5.05, 12.05, 19.05, 26.05, 2.06, 9.06

Godziny spotkań: 17.30-19.45

Miejsce spotkań: MAL Kotłownia, Jana Olbrachta 9a (Warszawa – Wola).

Dla kogo: rodzice/opiekunowie dzieci w wieku nastoletnim, szczególnie mile są widziani mieszkańcy/mieszkanki Warszawy, Dzielnicy Wola.

Jeśli chciałabyś/chciałbyś nam przekazać informację o specjalnych potrzebach uczestnika zajęć, to prosimy o wysłanie maila na adres warsztaty@fundacjaroro.org do wtorku 22 marca.

Przed zapisem prosimy o zapoznanie się z Regulaminem, w którym znajduje się Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych.

Spotkania są częścią projektu „Rodzicem być – sobą być, edycja 7”  współfinansowanego ze środków m. st. Warszawy Dzielnicy Wola.

We're sorry, but all tickets sales have ended because the event is expired.

Miejsce:  

Adres:
ul. Olbrachta 9, Warszawa

  • 24 marca 2022
    17:30 - 19:45
Skip to content