z myślą o rodzicach i dzieciach

Zaznacz stronę

Zapraszamy na warsztaty, na których będziemy mówić o tym, jak rozpoznawać nadmiar emocji w ciele i jak je regulować by obniżać napięcie. Podczas spotkania będziemy przyglądać się emocjom – zarówno tym przyjemnym jak i nieprzyjemnym. Sprawdzimy jak się mamy, gdy w ciele gromadzi się dużo radości lub dużo lęku i jak to wpływa na nasze zachowanie. Określimy, na co w tym obszarze mamy wpływ, jak możemy regulować te stany, by nie zużywały nadmiernie naszych zasobów – zwłaszcza wtedy, gdy nie mamy ich zbyt dużo. Określimy moment, gdy emocji w ciele jest zbyt wiele oraz co się dzieje gdy przestajemy je w sobie mieścić. Poszukamy sposobów na samoregulację-  by zatroszczyć się o siebie najlepiej jak w danej chwili będzie można.

Warsztaty poprowadzi Kamila Szulc – psycholog (2010 UKSW), certyfikowana trenerka (VCC Foundation 2017) w obszarze kompetencji społecznych. Obecnie w trakcie kursu Porozumienie bez przemocy Marshalla Rosenberga dla nauczycieli. Staże zawodowe odbywała w ośrodkach leczniczo – rehabilitacyjnych oraz terapeutycznych dla osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności, zwłaszcza osób z autyzmem. Projektuje i prowadzi warsztaty kompetencji rodzicielskich. Współpracuje z przedszkolami – prowadząc konsultacje dla rodziców oraz terapię dla dzieci m.in. metodą Niedyrektywnej Terapii Zabawowej. Projektuje i prowadzi warsztaty psychoedukacyjne dla kadry pedagogicznej i rodziców o rozwoju, edukacji i wychowaniu małego dziecka. Na co dzień zdobywa doświadczenia udzielając wsparcia uczniom warszawskiej szkoły podstawowej. Podczas prowadzenia warsztatów dla rodziców i opiekunów skupia się na rozwijaniu kompetencji rodzicielskich w zakresie radzenia sobie z emocjami małego dziecka, budowania z nim relacji oraz wspierania w rozwoju.

Spotkanie jest bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona.

Zapisy: za pomocą poniższego formularza.  

Kiedy: środa, 6 lipca, godz. 10.30-12.45

Miejsce: zajęcia prowadzone będą w formie online na platformie zoom, przed spotkaniem wyślemy link, dzięki któremu będziecie mogli wziąć udział w zajęciach. Potrzebne jest stabilne łącze z internetem, urządzenie z mikrofonem i kamerką.

Dla kogo: na warsztaty zapraszamy rodziców i opiekunów

Zapisy: za pomocą formularza, który znajduje się poniżej

Jeśli chciałabyś/chciałbyś nam przekazać informację o specjalnych potrzebach uczestnika zajęć, to prosimy o wysłanie maila na adres warsztaty@fundacjaroro.org do piątku 1 lipca.

Przed zapisaniem się na zajęcia prosimy o zapoznanie się z Regulaminem, w którym znajduje się Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych.

Warsztaty są częścią projektu „Rodzicem być – sobą być, edycja 7”  współfinansowanego ze środków m. st. Warszawy Dzielnicy Wola.

Miejsce:  

  • 6 lipca 2022
    10:30 - 12:45
Skip to content