z myślą o rodzicach i dzieciach

Zaznacz stronę

Miejsce:   3 pokoje z kuchnią

Adres:
Głębocka 84, Warszawa, Warszawa, 03-287, Polska

Opis:

Pierwsze piętro, brak windy.

Fundacja RoRo zaprasza na warsztaty kompetencji osobistych Empatyczna komunikacja w rodzinie – podstawy

Empatyczna komunikacja to cykl warsztatów dla rodziców, którzy szukają takiego sposobu komunikacji, który będzie wspierał budowanie relacji w rodzinie. Będziemy ćwiczyć zarówno empatyczne mówienie, jak i słuchanie.  W czasie spotkań uczestnicy zdobędą umiejętności odpowiadania na sytuacje trudne i konfliktowe. Spotkania prowadzone będą w oparciu o Porozumienie bez Przemocy Marshalla B. Rosenberga, nazywane też językiem życia.

Jeśli chcesz dogadywać się w sposób budujący porozumienie i satysfakcjonujące relacje z sobą i bliskimi, pragniesz nauczyć się wyrażać jasno swoje potrzeby, chcesz słuchać aktywnie i umieć dostrzegać potrzeby w różnych rodzajach komunikatów, to te warsztaty są dla Ciebie.

Poruszane tematy:

  • Aktywne słuchanie i empatia

  • Komunikaty, które blokują porozumienie

  • Spostrzeżenia bez ocen

  • Rozpoznawanie i wyrażanie uczuć

  • Rozpoznawanie i wyrażanie potrzeb

  • Formułowanie próśb

Warsztat poprowadzi Sylwia Włodarska – współzałożycielka Fundacji RoRo, która od 6 lat wspiera rodziców w znajdowaniu własnej filozofii rodzicielstwa opartej na bliskości, szacunku i zaufaniu. Absolwentka studiów podyplomowych „Porozumienie bez Przemocy wg Marshalla B. Rosenberga” w Collegium Civitas, tłumaczka. Prywatnie mama Trójcy, która jest niewyczerpanym, choć często wyczerpującym źródłem inspiracji. Jest naczelną szczęściarą na blogu paniswojegoszczescia.pl

Spotkanie jest bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona – obowiązują zapisy za pomocą poniższego formularza.. 

Warsztaty są częścią projektu „Rodzice na Białołęce, edycja 3”. Zadanie realizowane jest dzięki finansowaniu ze środków m. st. Warszawy Dzielnicy Białołęka.

UWAGA! uczestnicy zajęć wyrażają zgodę na wykorzystywanie danych osobowych i/lub wizerunku. Brak zgody jest równoznaczny z brakiem możliwości udziału w zajęciach.

Warsztaty są cyklem 5 spotkań:

Kiedy: piątki: 09.03, 13.04, 27.04, 11.05, 08.06 , godzina 10.30-13.30

Miejsce: 3 pokoje z kuchnią, ul. Głębocka 84.

Dla kogo: dla Rodziców.  Można przyjść z małym dzieckiem, które zostaje pod Państwa opieką.

 

  • 13 kwietnia 2018
    10:30 - 13:30
Skip to content