NIESTETY WSZYSTKIE MIEJSCA SĄ JUŻ ZAJĘTE. ZAPISY TYLKO NA LISTĘ REZERWOWĄ POD ADRESEM: warsztaty@fundacjaroro.org. W temacie maila prosimy wpisać „Empatyczna komunikacja – cykl”, a w treści informację numer telefonu. Skontaktujemy się, jeśli zwolni się miejsce.
Współpraca to doświadczanie siły grupowej wynikającej z poczucia połączenia i bycia częścią czegoś większego niż indywidualne ja. Empatyczna komunikacja, czyli taka w której zaciekawiamy się i odwołujemy się do potrzeb każdej z osób w rodzinie jest jednym ze sposobów budowania więzi, porozumienia i współpracy.
W czasie 5 spotkań online będziemy poznawać elementy empatycznej komunikacji i uczyć się nimi posługiwać w codziennym życiu rodzinnym.
Spotkanie 1. Czym są potrzeby w ujęciu Porozumienia bez Przemocy. W czasie tego spotkania porozmawiamy o tym:
jakie uniwersalne potrzeby mamy wszyscy bez względu na wiek, płeć, pochodzenie, wykształcenie
porozmawiamy o tym, jak rozpoznawać potrzeby
jaką rolę pełnią emocje w rozpoznawaniu potrzeb
Spotkanie 2. Jak radzić sobie z krytyką i trudnymi komunikatami? W czasie tego spotkania porozmawiamy o tym:
co jest źródłem krytyki i trudnych komunikatów – moich i innych ludzi
jaka jest struktura komunikacji, która sprzyja kontaktowi
jak ćwiczyć docieranie do potrzeb zamiast ustalania tego, kto ma rację
Spotkanie 3. Co ułatwia proszenie, odmawianie i wspieranie w szukaniu innych rozwiązań? W czasie tego spotkania porozmawiamy o tym:
jakie są rodzaje próśb i jak je formułować
jakie przekonania na temat proszenia mogą nam je ułatwiać
jak ćwiczyć proszenie i przyjmowanie odmowy
Spotkanie 4. Co robić, by konflikty były zasobem? W czasie tego spotkania porozmawiamy o tym:
co możemy robić z konfliktami w rodzinie?
jakie umiejętności wspierają dialog w trakcie konfliktu?
czego unikać, gdy wspieramy dzieci w konflikcie?
Spotkanie 5. Świętowanie, opłakiwanie i obszary do rozwoju. W czasie tego spotkania porozmawiamy o tym:
czym jest praktyka świętowania, opłakiwania i określania obszarów rozwoju w rodzinie?
po co z niej korzystać budując przestrzeń współpracy?
jak korzystać z tej praktyki?
Spotkania są bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy za pomocą formularza, który znajduje się poniżej.
Terminy: piątki (15.09, 22.09, 29.09, 06.10, 13.10), godz. 10.30-13.30
Miejsce: zajęcia prowadzone będą w formie online na platformie Zoom, przed pierwszym spotkaniem wyślemy link, dzięki któremu będziecie mogli wziąć udział w zajęciach online. Potrzebne jest stabilne łącze z internetem, urządzenie z mikrofonem i kamerką. Dla procesu grupowego i atmosfery zaufania oraz wzajemności potrzebna jest gotowość do uczestniczenia z włączonym mikrofonem i kamerką.
Forma: warsztaty z elementami wykładu
Dla kogo: rodzice/opiekunowie dzieci, szczególnie mile są widziani mieszkańcy/mieszkanki Warszawy, Dzielnicy Wola.
Spotkania poprowadzi Sylwia Włodarska, która w swojej pracy zajmuje się mediacją w nurcie Porozumienia bez Przemocy, facylitacją EmotionAid, uczy empatycznej komunikacji, transformowania konfliktów, regulacji emocji i radzenia sobie ze stresem. Sylwia jest absolwentką studiów podyplomowych “Porozumienie bez Przemocy wg Marshalla B. Rosenberga” w Collegium Civitas, kursu Coaching oparty na empatii, Intensywnego Kursu Mediacji, Need Based Coaching. Jest współzałożycielką Fundacji RoRo. Prywatnie mamą trójki ludzi. Mieszka z dwoma psami i kotem. Myśli o sobie jako o Pani Swojego Szczęścia.
Jeśli chciałabyś/chciałbyś nam przekazać informację o specjalnych potrzebach uczestnika zajęć, to prosimy o wysłanie maila na adres dostepnosc@fundacjaroro.org do piątku 8 września.
Przed zapisaniem się na zajęcia prosimy o zapoznanie się z Regulaminem, w którym znajduje się Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych.
Nasze zajęcia są bezpłatne, organizujemy je w oparciu o dotacje, które zazwyczaj pokrywają około 95% budżetów projektów. Pozostałe 5% finansujemy ze środków przekazanych Fundacji przez darczyńców, którymi są w większości uczestnicy naszych zajęć. Zapraszamy Was do wsparcia działań Fundacji, w tym celu utworzyliśmy zbiórkę: https://zrzutka.pl/d2v3d3 Z góry serdecznie dziękujemy za Wasze zaangażowanie.
Warsztaty są częścią projektu „Rodzicem być – sobą być, edycja 8” współfinansowanego ze środków m. st. Warszawy Dzielnicy Wola.
Miejsce: ONLINE
- 15 września 2023
10:30 - 13:30
Najnowsze komentarze