z myślą o rodzicach i dzieciach

Zaznacz stronę

Miejsce:  

Cieszymy się, że zainteresowały Cię nasze warsztaty 🙂 Zanim się zapiszesz, upewnij się proszę, że na pewno chcesz wziąć w nich udział i masz na to czas. Sprawdź datę i godzię. Dziękujemy.

W sytuacjach wyzwań rodzicielskich, trudności, pytań, potrzebujemy przede wszystkim uporządkować siebie, swoje uczucia, swoje potrzeby. Wiele wyzwań pojawia się nie dlatego, że coś się dzieje na poziomie faktów, ale dlatego, że nadajemy tym faktom jakieś znaczenie, uruchamiają się nasze obawy i lęki, może jakieś stare doświadczenia, może innego rodzaju niepokoje.
Czasem, z kolei niepokojące fakty odbieramy z bezradnością i mnożą się pytania, co robić, jak reagować, pozwolić czy nie, iść na konsultacje do specjalisty czy poczekać…?
I oczywiście otoczenie zazwyczaj ma bardzo dużo do powiedzenia: powinnaś to czy tamto, nie powinnaś tego czy tamtego, za dużo jej pozwalasz, on ci wejdzie na głowę…
W tym wszystkim potrzebujemy realnego wsparcia w uporządkowaniu sobie, co tu jest ważne, czego JA potrzebuję, o co chcę zadbać, gdzie chcę postawić granicę, a gdzie chcę się otworzyć?
Na kręgu będziemy przyjmować z delikatnością i empatią Twoje wyzwania, zastanawiać się, co tu jest ważne, czego potrzebujesz i szukać pierwszych kroków do wykonania z tego uporządkowanego wewnętrznie miejsca, a nie z niepokoju czy społecznych przymuszeń.
Spotkanie poprowadzi Emilia Kulpa-Nowak, specjalistka budowania bliskich, świadomych relacji, autorka książki Jak budować relację z dzieckiem. Droga do Porozumienia bez Przemocy (wyd. Virgo). Emilia jest certyfikowaną trenerką NVC, coachem i oprócz wielu szkoleń stacjonarnych i online, prowadzi grupę na FB NVC w rodzinie i życiu.

 

Warsztaty są częścią projektu „Rodzicem być – sobą być, edycja 5”  współfinansowanego ze środków m. st. Warszawy Dzielnicy Wola.

Kiedy: poniedziałek, 14.12.2020, godz. 10:00 – 13:00 Zanim się zapiszesz, upewnij się proszę, że na pewno chcesz wziąć w nich udział i masz na to czas. Sprawdź datę i godzię. Dziękujemy.                                                                                                                                

Gdzie: zajęcia prowadzone będą online, przed warsztatami otrzymacie Państwo od nas link, dzięki któremu będziecie mogli wziąć udział w spotkaniach

Dla kogo: na warsztaty zapraszamy rodziców i opiekunów, szczególnie mile widziani  są mieszkańcy Woli

  • 14 grudnia 2020
    10:00 - 13:00
Skip to content