Cieszymy się, że zainteresowało Cię nasze wydarzenie 🙂 Zanim się zapiszesz, upewnij się, że na pewno chcesz i możesz wziąć w nim udział. Zależy nam na wykorzystaniu każdego miejsca. Spotkanie odbywa się online, w czasie rzeczywistym.
Aby terapia logopedyczne przynosiła efekty, ważne jest utrwalanie zdobytych umiejętności w domu. Bywa to obciążającym obowiązkiem zarówno dla dziecka, jak i dla rodzica. Jak wplatać ćwiczenia logopedyczne w codzienne aktywności? Jak się bawić, żeby wspierać rozwój mowy? Jak stworzyć zabawki logopedyczne korzystając z tego, co mamy w domu? Zaproponuję też zabawy i aktywności z wykorzystaniem logopedycznych „atrybutów” – szpatułek i rękawiczek (oswajania nigdy nie jest za wiele). Na te i inne pytania odpowiem podczas warsztatu. Pokażę proste pomoce, które sama stworzyłam; opowiem, jakie pomysły podpowiadam rodzicom moich podopiecznych, aby ćwiczenia logopedyczne były przyjemnością. Wszystko po to, żeby dokładać sobie jak najmniej obowiązków, w tym zabieganym świecie.
Spotkanie jest bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy za pomocą formularza, który znajduje się poniżej.
Termin: środa 13.09.2023, godz. 18.00-21.00
Miejsce: warsztat prowadzony będzie w formie online na platformie Zoom, przed spotkaniem wyślemy link, dzięki któremu będziecie mogli wziąć w nim udział . Potrzebne jest stabilne łącze z internetem, urządzenie z mikrofonem i kamerką.
Dla kogo: rodzice/opiekunowie dzieci, szczególnie mile są widziani mieszkańcy/mieszkanki województwa mazowieckiego, podregionu ostrołęckiego.
Spotkanie poprowadzi Małgorzata Barczuk – pedagożka, polonistka, terapeutka integracji sensorycznej, a przede wszystkim neurlogopedka. Ukończyła pięcioletnie studia na Uniwersytecie Warszawskim (specjalność logopedia) oraz podyplomowe studia neurologopedyczne na Uniwersytecie SWPS. Pracowała jako logopeda w żłobkach, przedszkolach i poradniach logopedycznych. Aktualnie prowadzi swój gabinet logopedyczny
na warszawskim Targówku „Logopeda w bliskości”. Zafascynowana rodzicielstwem bliskości i komunikacją bez przemocy. Ukończyła kurs „Rodzicielstwo bliskości dla profesjonalistów” prowadzony przez Agnieszkę Stein. Wspiera dzieci w ich trudnościach w zakresie rozwoju mowy – pracuje głównie z dziećmi z opóźnionym rozwojem mowy, z alalią oraz z dyslalią. Patrzy na małego człowieka z szacunkiem. Najważniejsze jest dla niej budowanie relacji opartej na zaufaniu, zarówno z dzieckiem jak i z rodzicem.
Jeśli chciałabyś/chciałbyś nam przekazać informację o specjalnych potrzebach uczestnika zajęć, to prosimy o wysłanie maila na adres dostepnosc@fundacjaroro.org do piątku 9 września.
Przed zapisaniem się na zajęcia prosimy o zapoznanie się z Regulaminem, w którym znajduje się Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych.
Nasze zajęcia są bezpłatne, organizujemy je w oparciu o dotacje, które zazwyczaj pokrywają około 95% budżetów projektów. Pozostałe 5% finansujemy ze środków przekazanych Fundacji przez darczyńców, którymi są w większości uczestnicy naszych zajęć. Zapraszamy Was do wsparcia działań Fundacji, w tym celu utworzyliśmy zbiórkę: https://zrzutka.pl/d2v3d3 Z góry serdecznie dziękujemy za Wasze zaangażowanie.
Warsztaty są częścią projektu „Rozwijam się! – program edukacyjny dla dzieci i dorosłych z podregionu żyrardowskiego” finansowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.
Miejsce: ONLINE
- 13 września 2023
18:00 - 21:00
Najnowsze komentarze