z myślą o rodzicach i dzieciach

Zaznacz stronę

Cieszymy się, że zainteresowały Cię nasze warsztaty 🙂 Zanim się zapiszesz, upewnij się proszę, że na pewno chcesz wziąć w nich udział i masz na to czas. Sprawdź datę i godzinę. Dziękujemy.

Twoje dziecko chodzi do szkoły pierwszy lub kolejny rok? Jeśli zastanawiasz się jak możesz mu towarzyszyć w tym doświadczeniu. Jeśli przeżywasz trudne emocje związane ze szkolną edukacją swojego dziecka. Jeśli odczuwasz napięcie związane z tym, że nie masz wpływu na to, co spotka twoje dziecko w szkole. Jeśli chcesz wiedzieć jak je wspierać na co dzień?
A może zastanawiasz się jak „ugryźć” temat pracy domowej lub czujesz frustrację związaną ze szkolnymi obowiązkami dziecka? Albo zastanawiasz się jak prowadzić dialog ze szkołą, aby był on wspierający dla dziecka?
Zapraszamy na warsztat, na którym opowiemy jak wspierać dziecko na szkolnej ścieżce w oparciu o podejście duńskiego pedagoga i terapeuty rodzinnego Jespera Juula, twórcy Stowarzyszenia Familylab, autora takich książek jak „Moje kompetentne dziecko”, „Nie z miłości” czy „Kryzys szkoły”
Podczas spotkania nie będziemy zajmować się kwestiami dydaktycznymi, ale tym, jak mądrze wspierać dziecko, aby odnalazło siebie w szkole 🙂
Między innymi na takie pytania będzie można sobie odpowiedzieć po seminarium:
– jak oddać dziecku odpowiedzialność za odrabianie zadań domowych jednocześnie nie zostawiając go samego?
– jak zadbać o dziecko, gdy doświadcza w szkole trudności?
– jak wspierać wewnętrzną motywację dziecka do nauki?
Warsztat poprowadzi Anna Kasprzycka – pedagożka, trenerka kompetencji wychowawczych certyfikowaną przez Familylab, terapeutka związana z  Pracownią  Psychoterapii i Treningu ISTDP Horyzonty. W 2019 r zorganizowała konferencję „Relacja w edukacji” poświęconą dialogowi w edukacji. Jest mediatorką szkolną. Prowadzi „Pracownię Rodzina w relacji” w ramach, której pomaga rodzicom w budowaniu dobrych relacji z dziećmi opartych na empatii, kontakcie i autentyczności. Pracuje superwizyjnie ze szkołami i przedszkolami. Prywatnie jest mamą 14 -letnich trojaczków.

Kiedy: środa, 21 września, godz. 18.00-20.15

Miejsce: zajęcia prowadzone będą w formie online na platformie zoom, przed spotkaniem wyślemy link, dzięki któremu będziecie mogli wziąć udział w zajęciach. Potrzebne jest stabilne łącze z internetem, urządzenie z mikrofonem i kamerką.

Dla kogo: na warsztaty zapraszamy rodziców i opiekunów dzieci w wieku szkolnym (szczególnie pierwsze lata szkoły)

Zapisy: za pomocą formularza, który znajduje się poniżej

Jeśli chciałabyś/chciałbyś nam przekazać informację o specjalnych potrzebach uczestnika zajęć, to prosimy o wysłanie maila na adres warsztaty@fundacjaroro.org do piątku 16 września.

Przed zapisaniem się na zajęcia prosimy o zapoznanie się z Regulaminem, w którym znajduje się Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych.

Warsztaty są częścią projektu „Rodzicem być – sobą być, edycja 7”  współfinansowanego ze środków m. st. Warszawy Dzielnicy Wola.

Miejsce:  

  • 21 września 2022
    18:00 - 20:15
Skip to content