z myślą o rodzicach i dzieciach

Zaznacz stronę

Zapraszamy na cykl pięciu spotkań dla rodziców dzieci, które w ostatnim roku szkolnym rozpoczęły edukację przedszkolną lub ją rozpoczną w roku szkolnym 2019/20. Celem warsztatów jest wsparcie rodziców na przełomie kolejnego etapu edukacyjnego dzieci, co wiąże się ze zmianą w życiu dziecka i rodziców i może generować stres. Wsparcie rodziców pozwoli wzmocnić ich możliwości wspierania dzieci w pozytywnym wejściu w kolejny etap życia. Będą to warsztaty rozwojowe o charakterze wsparciowym i edukacyjnym podnoszące kompetencje rodzicielskie, co w rezultacie przekłada się na zwiększenie szans rozwojowych u dzieci. Rodzice doświadczą, że ważne jest zrozumienie swoich zachowań, myśli, obaw, oczekiwań. Zrozumieją własne emocje, potrzeby, skonfrontują swoje lęki i oczekiwania z innymi uczestnikami warsztatów, będą mogli lepiej zrozumieć swoje dziecko borykające się z różnymi problemami u progu przedszkola. Postawa zrozumienia pomoże w budowaniu i podtrzymywaniu więzi z dzieckiem. Dziecko, które otrzyma wsparcie od bliskiej osoby, nie doświadczając przemocy, będzie zadowolone, pewniejsze siebie i łatwiej mu będzie odnaleźć się w nowej sytuacji.

Spotkania poprowadzą:

Agata Radzka absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej, tyflopedagożka, trenerka. Ukończyła kurs pedagogiki Marii Montessori, Szkołę dla Rodziców i Wychowawców oraz kurs instruktorski „Urodziłam życie”. Przez kilka lat pracowała z osobami z niepełnosprawnością wzrokową, słuchową, głuchoniewidomymi. Odkąd została mamą, zadziwia ją i porusza przygoda macierzyństwa. Prowadzi grupy wsparcia i rozwoju dla kobiet w okresie okołoporodowym i warsztaty umiejętności wychowawczych. Lubi górskie wędrówki i gotowanie. Interesuje się edukacją alternatywną. Żona, mama Stasia, Małgosi i Jerzyka.

Anna Perfuńska – absolwentka szkoły liderów i trenerów, Na kanwie swoich doświadczeń (mama pięciu córek) stworzy miejsce, gdzie kobiety mogłą znaleźć wsparcie, wiedzę, a przede wszystkim czas dla ważnej osoby jaką są one same. Lubi też słuchać i poznawać głębię drugiego człowieka. Ceni sobie samotność, ale też siłę grupy. Rozwój jest dla trenerki szansą, by zbliżać się do prawdy o sobie samej. Odkrywa sens wspierając rozwój innych i dzieląc się tym, co uważam za wartościowe. Prowadzi warsztaty dla kobiet w ciąży „Mama na starcie” i warsztaty rozwoju osobowego „Przystań dla serca”.

Spotkanie jest bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona – obowiązują zapisy za pomocą poniższego formularza. Przed zapisaniem się na zajęcia prosimy o zapoznanie się z Regulaminem, w którym znajduje się Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych.

Kiedy: 21.05, 28.05, 4.06, 11.06, 18.06 w godz. 12.15-15.15
Zajęcia są cyklem 5 spotkań. Na cały cykl obowiązuje jeden zapis. Wystarczy pobrać jeden bilet.
Gdzie: Centrum Społeczne PACA, ul. M. Paca 40
Dla kogo: Na warsztaty zapraszamy rodziców dzieci trzy- i czteroletnich. Na spotkania można przychodzić z małymi dziećmi (do 10 miesiąca życia), które podczas zajęć pozostają pod Waszą opieką. Zawsze jesteście mile widziane/i z dziećmi. Pamiętajcie, że warsztat przyniesie Wam najwięcej korzyści, jeśli w pełni będziecie mogły/li zaangażować swoje serce i umysł w pracę dla samej/samego siebie. Jeśli masz możliwość zostawienia młodego człowieka pod dobrą opieką, zachęcamy do tego gorąco

Warsztaty są częścią projektu „RodzINNE emocje”  finansowanego ze środków Biura Pomocy i Projektów Społecznych m. st. Warszawy.

 Partnerami projektu są:

Miejsce:   Centrum Społeczne PACA

Adres:
M. Paca 40, Warszawa, 04-386

  • 28 maja 2019
    12:15 - 15:15
Skip to content