z myślą o rodzicach i dzieciach

Zaznacz stronę

Miejsce:  

  • Czym właściwie jest stres i czym stresuje się dziecko?
  • Stres mobilizuje czy szkodzi zdrowiu?
  • Tworzyć dziecku bezpieczny parasol chroniący przed jego nadmiarem czy raczej od małego przyzwyczajać do życia pod presją?
  • Czy tworzenie bezpiecznego środowiska to tzw. wychowanie bezstresowe?
  • Czy mamy wpływ na to, jak dziecko radzi sobie i w jaki sposób będzie w przyszłości radziło sobie ze stresem?

Nad tymi i innymi pytaniami pochylimy się podczas warsztatów szukając odpowiedzi w nauce i doświadczeniach. Wypróbujemy też na sobie kilka metod budujących i rozwijających umiejętności konstruktywnego radzenia sobie ze stresem.

Spotkanie realizowane będzie w formie warsztatów online, poprzez platformę ZOOM. Aby wziąć w nim udział potrzebny jest komputer, tablet lub telefon, stabilne połączenie z internetem, kamerka internetowa oraz głośnik. Podczas zajęć wszyscy uczestnicy będą siebie widzieli (ważna jest gotowośc do włączenia kamerki), słyszeli, mieli możliwość rozmawiania, pracy w parach i grupach – to dla nas bardzo ważne aspekty spotkania, by miały wymiar warsztatowy. Zajęcia nie będą nagrywane ani utrwalane bez zgody uczestników. Aby wziąć udział w spotkaniu nie jest potrzebne wcześniejsze doświadczenie udziału w zajęciach prowadzonych w tej formie. Na zajęciach obowiązuje lista obecności.

Warsztaty prowadzi Iwona Osik – psycholog, pedagog, mediator rodzinny.
Ukończyła Psychologię kliniczną i zdrowia na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS oraz Pedagogikę Ogólną na Uniwersytecie Warszawskim.
W swojej pracy towarzyszy w poszukiwaniu dróg rozwoju i konstruktywnych sposobów radzenia sobie z wyzwaniami zarówno dorosłym jak i dzieciom.
Prowadzi warsztaty dla rodziców z zakresu komunikacji, radzenia sobie z konfliktami oraz umiejętności rodzicielskich.
Od kilku lat wspiera dzieci, rodziców i nauczycieli jako psycholog i pedagog szkolny. Prowadzi też zajęcia wspierające funkcjonowanie umysłu (pamięci, uwagi, koncentracji i kreatywności) dla dzieci, dorosłych i seniorów.

***

Spotkania są bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona – obowiązują zapisy przez formularz poniżej. Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem, w którym znajduje się Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych.

Kiedy: wtorki: 5 i 12 października, w godzinach 18:00-20:15, warsztaty składają się z dwóch spotkań stanowiących całość. Zanim się zapiszesz, upewnij się proszę, że na pewno chcesz wziąć w tych spotkaniach udział i masz na to czas.

Gdzie: zajęcia prowadzone będą online, przed warsztatami otrzymają Państwo od nas link, dzięki któremu będziecie mogli wziąć udział w spotkaniach. Wpada czasem do spamu, prosimy o sprawdzenie 🙂

Dla kogo: na warsztaty zapraszamy rodziców, przyszłych rodziców i opiekunów z województwa mazowieckiego

***

Warsztaty są częścią projektu „Mogę więcej – zajęcia edukacyjno-artystyczne dla dzieci i dorosłych”. Zadanie sfinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.

  • 5 października 2021
    18:00 - 20:15
Skip to content