z myślą o rodzicach i dzieciach

Zaznacz stronę

Cieszymy się, że zainteresowało Cię nasze spotkanie. 🙂 Zanim się zapiszesz, upewnij się, że na pewno chcesz i możesz wziąć w nich udział, gdyż zależy nam na wykorzystaniu każdego miejsca.

Twoje dziecko rozpoczęło we wrześniu edukację w szkole? A może chodzi do szkoły już kolejny rok?

– jeśli zastanawiasz się, jak możesz mu towarzyszyć w tym doświadczeniu;

– jeśli przeżywasz trudne emocje związane ze szkolną edukacją swojego dziecka;

– jeśli odczuwasz napięcie związane z tym, że nie masz wpływu na to, co spotka twoje dziecko w szkole;

– jeśli chcesz wiedzieć jak je wspierać na co dzień;

– jeśli zastanawiasz się jak „ugryźć” temat pracy domowej?

… to zapraszamy na spotkanie.

W trakcie szkolenia porozmawiamy o tym, jak wspierać dziecko na szkolnej ścieżce w oparciu o podejście duńskiego pedagoga i terapeuty rodzinnego Jespera Juula, twórcy Stowarzyszenia Familylab. Podczas seminarium nie będziemy zajmować się kwestiami dydaktycznymi, ale tym, jak mądrze wspierać dziecko, aby radziło sobie jak najlepiej z edukacją szkolną. Seminarium jest przeznaczone dla rodziców bez względu na rodzaj szkoły, do której uczęszcza dziecko.

Między innymi na takie pytania będzie można sobie odpowiedzieć po szkoleniu:

  • jak oddać dziecku odpowiedzialność za odrabianie zadań domowych jednocześnie nie zostawiając go samego?
  • jak zadbać o dziecko, gdy doświadcza w szkole trudności?
  • jak wspierać wewnętrzną motywację dziecka do nauki?

Spotkanie jest bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona – obowiązują zapisy za pomocą poniższego formularza.

Data spotkania: poniedziałek, 9 października

Godzina spotkania: 18.00-20.15

Forma: wykład z elementami warsztatu

Miejsce spotkania: zajęcia prowadzone będą w formie online na platformie Zoom, przed pierwszym spotkaniem wyślemy link, dzięki któremu będziecie mogli wziąć udział w zajęciach online. Potrzebne jest stabilne łącze z internetem, urządzenie z mikrofonem i kamerką.

Dla kogo: rodzice/opiekunowie dzieci, szczególnie mile są widziani mieszkańcy/mieszkanki Warszawy, Dzielnicy Wola.


Warsztat poprowadzi Anna Kasprzycka – pedagożka, od 2015 roku certyfikowana trenerka „Family Lab” – stowarzyszenia założonego przez Jespera Juula, absolwentka szkoły prowadzących grupy wsparcia dla rodziców przy Fundacji „Sto pociech”. Uczestniczka pięcioletniego kursu psychoterapii pod kierunkiem naukowym prof. dr hab. med.Bogdan de Barbaro, członkini Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, absolwentka Szkoły Warsztatu i Treningu Psychologicznego Intra. Współzałożycielka Wolnej Szkoły Razem. Na co dzień prowadzi terapię indywidualną oraz konsultacje rodzicielskie w zespole Pracowni Psychoterapii i Treningu ISTDP Horyzonty. Pomaga dorosłym dogadać się z dziećmi i ze sobą. Prywatnie mama trojga nastolatków.

Jeśli chciałabyś/chciałbyś nam przekazać informację o specjalnych potrzebach uczestnika zajęć, to prosimy o wysłanie maila na adres dostepnosc@fundacjaroro.org do wtorku, 3 października.

Przed zapisaniem się na zajęcia prosimy o zapoznanie się z Regulaminem, w którym znajduje się Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych.

Nasze zajęcia są bezpłatne, organizujemy je w oparciu o dotacje, które zazwyczaj pokrywają około 95% budżetów projektów. Pozostałe 5% finansujemy ze środków przekazanych Fundacji przez darczyńców, którymi są w większości uczestnicy naszych zajęć. Zapraszamy Was do wsparcia działań Fundacji, w tym celu utworzyliśmy zbiórkę: https://zrzutka.pl/d2v3d3 Z góry serdecznie dziękujemy za Wasze zaangażowanie.

Warsztaty są częścią projektu „Rodzicem być – sobą być, edycja 8” współfinansowanego ze środków m. st. Warszawy Dzielnicy Wola.

Bezpłatne


Miejsce:  

  • 9 października 2023
    18:00 - 20:15
Skip to content