z myślą o rodzicach i dzieciach

Zaznacz stronę

Miejsce:   OPS

Adres:
Porajów 14, Warszawa, Polska

Cieszymy się, że zainteresowały Cię nasze warsztaty:) Zanim się zapiszesz, upewnij się proszę, że na pewno chcesz wziąć w nich udział i masz na to czas.

Ideą zajęć jest pogłębianie więzi przez wspólną zabawę dzieci i dorosłych oraz forum wymiany doświadczeń rodzicielskich. Podczas spotkań wyjdziemy z założenia, że dzieci najlepiej bawią się wtedy, gdy bawią się „po swojemu”. Będziemy je zachęcać i wspierać, to one jednak zdecydują, co i w jaki sposób wykorzystają podczas zajęć.

Wspólnie będziemy tworzyć bezpieczną i możliwie pozbawioną ograniczeń przestrzeń do zabaw, szczególne ważne będą dla nas te manipulacyjne i  badawcze – w myśl Marii Montessori, że „ręka jest narzędziem inteligencji”. Im więcej damy dzieciom doświadczać, tym większy potencjał do przyswajania abstrakcyjnej wiedzy w późniejszym czasie, pozwolimy im zgromadzić.

Czerpać będziemy nie tylko z idei, ale  i z praktyki metody stworzonej przez Marię Montessori.

Myślą przewodnią spotkań będzie perspektywa dziecka, a zadaniem dorosłych podążanie za nim podczas aktywności ruchowych, edukacyjnych i rozwojowych. Angażować będziemy wszystkie zmysły, a wykorzystywać wszystko to, co można znaleźć się na „domowym placu zabaw’.

Będzie nam niezwykle miło, jeśli spotkania staną się inspiracją do wspólnych zabaw w domu.

Spotkania poprowadzi Liliana Marciniak – etnolożka, animatorka kultury, instruktorka teatralna a także nauczycielka małych dzieci i wychowawczyni w metodzie Montessori oraz oligofrenopedagog. Swoją pasję do pracy z dziećmi odkryła niemal przypadkiem, mając zastępstwo podczas zajęć edukacyjnych  w teatrze. Uwielbia podróże i etnologiczne zdziwienie światem. W wolnym czasie, gdy nie ma możliwości choćby krótkiego wyjazdu, gotuje, próbuje szyć i tworzy pomoce dla swoich podopiecznych (ostatnio zwłaszcza matematyczne). Zainteresowaniami od lat dzieli się z przedszkolakami i ze swoją córeczką.

Spotkanie jest bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona – obowiązują zapisy za pomocą poniższego formularza.

Przed zapisaniem się na zajęcia prosimy o zapoznanie się z Regulaminem, w którym znajduje się Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych.  

Warsztaty są częścią projektu „Rodzice na Białołęce, edycja 3” współfinansowanego ze środków m. st. Warszawy Dzielnicy Białołęka.

Zajęcia są CYKLEM 5 SPOTKAŃ.

Termin: środy 3.10, 10.10, 17.10, 24.10, 31.10, godzina 14.40-15.50

Miejsce: OPS, ul. Porajów 14

Dla kogo: dzieci 2-3 lata z opiekunami

 

  • 17 października 2018
    14:40 - 15:50
Skip to content