z myślą o rodzicach i dzieciach

Zaznacz stronę

Cieszymy się, że zainteresowały Cię nasze warsztaty. 🙂 Zanim się zapiszesz, upewnij się proszę, że na pewno chcesz wziąć udział w całym cyklu. Zależy nam na wykorzystaniu każdego miejsca. Zapisując jedną rodzinę zarezerwuj jedno miejsce.

Zapraszamy na cykl zajęć „Domowy plac zabaw” – grupa starsza (dzieci w wieku 2-3 lata). Ideą spotkań jest pogłębianie więzi przez wspólną zabawę dzieci i dorosłych oraz forum wymiany doświadczeń rodzicielskich. Podczas spotkań wyjdziemy z założenia, że dzieci najlepiej bawią się wtedy, gdy bawią się „po swojemu”. Będziemy je zachęcać i wspierać, to one jednak zdecydują, co i w jaki sposób wykorzystają podczas zajęć.

Będziemy wspólnie tworzyć bezpieczną i możliwie pozbawioną ograniczeń przestrzeń do zabaw, szczególne ważne będą dla nas te manipulacyjne i  badawcze – w myśl Marii Montessori, że „ręka jest narzędziem inteligencji”. Im więcej damy dzieciom doświadczać, tym większy potencjał do przyswajania abstrakcyjnej wiedzy w późniejszym czasie pozwolimy im zgromadzić.

Czerpać będziemy nie tylko z idei, ale  i z praktyki metody stworzonej przez Marię Montessori. Myślą przewodnią spotkań będzie perspektywa dziecka, a zadaniem dorosłych podążanie za nim podczas aktywności ruchowych, edukacyjnych i rozwojowych. Angażować będziemy wszystkie zmysły, a wykorzystywać wszystko to, co można znaleźć się na „domowym placu zabaw”. Będzie nam niezwykle miło, jeśli spotkania staną się inspiracją do wspólnych zabaw w domu.

Spotkania poprowadzi Liliana Marciniak – etnolożka, animatorka kultury, instruktorka teatralna a także nauczycielka małych dzieci i wychowawczyni w metodzie Montessori, oligofrenopedagożka, trenerka rodzicielskich grup wsparcia,  prowadzi swoje przedszkole. Swoją pasję do pracy z dziećmi odkryła n przypadkiem, mając zastępstwo podczas zajęć edukacyjnych  w teatrze. Uwielbia podróże i etnologiczne zdziwienie światem. W wolnym czasie, gdy nie ma możliwości choćby krótkiego wyjazdu, gotuje, próbuje szyć i tworzy pomoce dla swoich podopiecznych (ostatnio zwłaszcza matematyczne). Zainteresowaniami od lat dzieli się z przedszkolakami, a od kilku lat ze swoją córeczką.

Spotkanie jest bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona – obowiązują zapisy za pomocą poniższego formularza. Zajęcia są CYKLEM 5 SPOTKAŃ. Na cały cykl obowiązuje jeden zapis.

Terminy: niedziele (27.03, 3.04, 10.04, 24.04, 8.05), godz.11.50-13.00

Miejsce: Rodzinna Młynarska, Młynarska 35A (Wola)

Dla kogo: dzieci 2-3 lata z opiekunami

Jeśli chciałabyś/chciałbyś nam przekazać informację o specjalnych potrzebach uczestnika zajęć, to prosimy o wysłanie maila na adres warsztaty@fundacjaroro.org do czwartku 24 marca.

Przed zapisaniem się na zajęcia prosimy o zapoznanie się z Regulaminem, w którym znajduje się Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych.  

Warsztaty są częścią projektu „Rodzicem być – sobą być, edycja 7”  współfinansowanego ze środków m. st. Warszawy Dzielnicy Wola.

We're sorry, but all tickets sales have ended because the event is expired.

Miejsce:   Rodzinna Młynarska

Adres:
u. Młynarska 35A, Warszawa

  • 27 marca 2022
    11:50 - 13:00
Skip to content