z myślą o rodzicach i dzieciach

Zaznacz stronę

Miejsce:  

Adres:
Chłodna 11, Warszawa, Warszawa, Polska

Cieszymy się, że zainteresowały Cię nasze warsztaty. 🙂 Zanim się zapiszesz, upewnij się proszę, że na pewno chcesz wziąć udział w całym cyklu. Zależy nam na wykorzystaniu każdego miejsca. Zapisując jedną rodzinę zarezerwuj jedno miejsce.

Zapraszamy na cykl zajęć „Domowy plac zabaw” – grupa młodsza (dzieci w wieku 1-2 lata). Ideą spotkań jest pogłębianie więzi przez wspólną zabawę dzieci i dorosłych oraz forum wymiany doświadczeń rodzicielskich. Podczas spotkań wyjdziemy z założenia, że dzieci najlepiej bawią się wtedy, gdy bawią się „po swojemu”. Będziemy je zachęcać i wspierać, to one jednak zdecydują, co i w jaki sposób wykorzystają podczas zajęć.

Będziemy wspólnie tworzyć bezpieczną i możliwie pozbawioną ograniczeń przestrzeń do zabaw, szczególne ważne będą dla nas te manipulacyjne i  badawcze – w myśl Marii Montessori, że „ręka jest narzędziem inteligencji”. Im więcej damy dzieciom doświadczać, tym większy potencjał do przyswajania abstrakcyjnej wiedzy w późniejszym czasie pozwolimy im zgromadzić.

Czerpać będziemy nie tylko z idei, ale  i z praktyki metody stworzonej przez Marię Montessori. Myślą przewodnią spotkań będzie perspektywa dziecka, a zadaniem dorosłych podążanie za nim podczas aktywności ruchowych, edukacyjnych i rozwojowych. Angażować będziemy wszystkie zmysły, a wykorzystywać wszystko to, co można znaleźć się na „domowym placu zabaw”. Będzie nam niezwykle miło, jeśli spotkania staną się inspiracją do wspólnych zabaw w domu.

Spotkania poprowadzi Liliana Marciniak – etnolożka, animatorka kultury, instruktorka teatralna a także nauczycielka małych dzieci i wychowawczyni w metodzie Montessori, oligofrenopedagożka, trenerka rodzicielskich grup wsparcia,  prowadzi swoje przedszkole. Swoją pasję do pracy z dziećmi odkryła n przypadkiem, mając zastępstwo podczas zajęć edukacyjnych  w teatrze. Uwielbia podróże i etnologiczne zdziwienie światem. W wolnym czasie, gdy nie ma możliwości choćby krótkiego wyjazdu, gotuje, próbuje szyć i tworzy pomoce dla swoich podopiecznych (ostatnio zwłaszcza matematyczne). Zainteresowaniami od lat dzieli się z przedszkolakami, a od kilku lat ze swoją córeczką.

Spotkanie jest bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona – obowiązują zapisy za pomocą poniższego formularza. Zajęcia są CYKLEM SPOTKAŃ. Na cały cykl obowiązuje jeden zapis.

Terminy: czwartki (10.11, 17.11), godz.10.30-11.40

Miejsce: Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 46, ul. Chłodna 11

Dla kogo: dzieci do 2 lat z opiekunami (min. od 6 miesiąca)

Jeśli chciałabyś/chciałbyś nam przekazać informację o specjalnych potrzebach uczestnika zajęć, to prosimy o wysłanie maila na adres warsztaty@fundacjaroro.org do piątku 14 października.

Przed zapisaniem się na zajęcia prosimy o zapoznanie się z Regulaminem, w którym znajduje się Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych.  

Warsztaty są częścią projektu „Rodzicem być – sobą być, edycja 7”  współfinansowanego ze środków m. st. Warszawy Dzielnicy Wola.

  • 10 listopada 2022
    10:30 - 11:40
Skip to content