z myślą o rodzicach i dzieciach

Zaznacz stronę

Cieszymy się, że zainteresowały Cię nasze warsztaty:) Zanim się zapiszesz, upewnij się proszę, że na pewno chcesz wziąć w nich udział i masz na to czas.

Zapraszamy na spotkania z rodzinnymi działaniami twórczymi, podczas których z pozornie niepotrzebnych rzeczy lub nawet śmieci powstaną zabawki, instrumenty, gry, przedmioty użytkowe lub ciekawe ozdoby!   Materiałami będą popularne odpady, takie jak puszki, butelki, tekturowe rolki, skrawki tkanin czy niepotrzebne części garderoby. Damy Wam pretekst do przejrzenia kątów w domu, zastanowienia się nad wyrzucanymi przedmiotami i dostrzeżenia w  nich potencjalnego materiału do działań twórczych.  Zajęcia adresowane są zarówno do dzieci, jak i ich opiekunów. Mamy przekonanie, ze zwłaszcza w tym nietypowym czasie, dzieci w wieku przedszkolnym poczują radość mogąc pobyć w grupie podczas wspólnych zabaw plastycznych. Wspólny proces twórczy, zarówno na poziomie koncepcyjnym, jak i manualnym, to także doskonała forma poznania się i zbliżenia dzieci i opiekunów. Zapraszamy!

Zapisując się na zajęcia przygotujcie: niepotrzebne skarpetki, mogą być te bez pary lub rajstopy, ważne, by dziury były pozaszywane; ryż lub kasza lub skarwki tkanin lub wata – do wypełnienia maskotki; sznurek, gumki recepturki, tasiemki lub wełenki – do związywania poszczególnych części; mazaki, oczka, guziki samoprzylepne – do wykonania detali maskotki, nożyczki, klej typu Magic. Przydadzą się także klocki (kilka sztuk, ważne, by wśród nich były pary klocków o takim samym kształcie) oraz kilka skarpetek, których nie przerobimy na nic innego –  do zabawy sensorycznej.

Spotkanie poprowadzi Liliana Marciniak – etnolożka, animatorka kultury, instruktorka teatralna a także nauczycielka małych dzieci i wychowawczyni w metodzie Montessori oraz oligofrenopedagog. Swoją pasję do pracy z dziećmi odkryła niemal przypadkiem: pracując w toruńskich teatrach. Uwielbia podróże i etnologiczne zdziwienie światem. W wolnym czasie, gdy nie ma możliwości choćby krótkiego wyjazdu, gotuje, próbuje szyć i tworzy pomoce dla swoich podopiecznych (ostatnio zwłaszcza matematyczne). Zainteresowaniami od lat dzieli się z dziećmi, a od niedawna także ze swoją córeczką.

Przed zapisaniem się na zajęcia prosimy o zapoznanie się z Regulaminem, w którym znajduje się Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych.

Termin: środa 18.11, godz. 17.00 – 17.45

Miejsce: zajęcia prowadzone będą online, przed warsztatami otrzymacie Państwo od nas link, dzięki któremu będziecie mogli wziąć udział w spotkaniu. Link czasem wpada do Spamu – warto sprawdzić:)

Dla kogo: dzieci 3-5 lat i ich opiekunowie.

Warsztaty są częścią projektu „Zajęcia kulturalno-edukacyjne dla dzieci z Odolan i okolicy” realizowanego w ramach Budżetu Obywatelskiego 2020

Miejsce:  

  • 18 listopada 2020
    17:00 - 17:45
Skip to content