z myślą o rodzicach i dzieciach

Zaznacz stronę

Miejsce:  

Szkolenie z zakresu psychologii rozwojowej dziecka w wieku do lat 3

  • środy od 21 września do 26 października

  • w godzinach 12:30-14:00, online

Szkolenie obejmuje 12 godzin dydaktycznych (6 spotkań). Wszystkie spotkania stanowią całość, dlatego zapraszamy, jeśli jesteście Państwo dyspozycyjni we wszystkich wskazanych terminach. Zaświadczenia o udziale w warsztatach wystawiamy osobom obecnym na min. 5 spotkaniach.

Zapisy tylko przez formularz na dole strony („zarezerwuj miejsce”).

 

Szkolenie poprowadzi Kamila Szulc – psycholog (2010 UKSW), certyfikowana trenerka (VCC Foundation 2017) w obszarze kompetencji społecznych. Obecnie w trakcie kursu Porozumienie bez przemocy Marshalla Rosenberga dla nauczycieli. Staże zawodowe odbywała w ośrodkach leczniczo – rehabilitacyjnych oraz terapeutycznych dla osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności, zwłaszcza osób z autyzmem. W pracy trenerskiej dzieli się doświadczeniami z nauczycielami przedszkoli, uczy metod stosowanych w terapii zajęciowej oraz pracy w podejściu niedyrektywnym. Projektuje i prowadzi warsztaty kompetencji rodzicielskich. Współpracuje z przedszkolami – prowadząc konsultacje dla
rodziców oraz terapię dla dzieci m.in. metodą Niedyrektywnej Terapii Zabawowej. Tamże projektuje i prowadzi warsztaty psychoedukacyjne dla kadry pedagogicznej i rodziców o rozwoju, edukacji i wychowaniu małego dziecka. Na co dzień zdobywa doświadczenia udzielając wsparcia uczniom warszawskiej szkoły podstawowej. Podczas prowadzenia warsztatów dla rodziców i opiekunów skupia się na rozwijaniu kompetencji rodzicielskich w zakresie radzenia sobie z emocjami małego dziecka, budowania z nim relacji oraz wspierania w rozwoju.

Spotkanie realizowane będzie w formie warsztatów online, poprzez platformę ZOOM. Aby wziąć w nim udział potrzebny jest komputer, tablet lub telefon, stabilne połączenie z internetem, kamerka internetowa oraz głośnik. Podczas zajęć wszyscy uczestnicy będą siebie widzieli (ważna jest gotowość do włączenia kamerki), słyszeli, mieli możliwość rozmawiania, pracy w parach i grupach – to dla nas bardzo ważne aspekty spotkania, by miały wymiar warsztatowy. Zajęcia nie będą nagrywane ani utrwalane bez zgody uczestników. Aby wziąć udział w spotkaniu nie jest potrzebne wcześniejsze doświadczenie udziału w zajęciach prowadzonych w tej formie.

Projekt „Od relacji do edukacji” współfinansowany jest ze środków m.st. Warszawy.

Skończyły się miejsca na warsztaty?

Zapisz się na listę rezerwową (kliknij tutaj i wypełnij formularz) – jak tylko zwolni się miejsce powiadomimy Cię i zaprosimy na zajęcia.

  • 21 września 2022
    12:30 - 14:00
Skip to content