z myślą o rodzicach i dzieciach

Zaznacz stronę

Miejsce:  

O roli granic i potrzebie wolności i wyboru u dzieci

    • czwartki, 17 i 24 lutego, w godzinach 12:30-14:00

Oba spotkania stanowią całość, dlatego zapraszamy, jeśli możecie Państwo zarezerwować sobie czas w obu terminach.

Zapisy tylko przez formularz na dole strony („zarezerwuj miejsce”).

Warsztaty poprowadzi Liliana Marciniak – etnolożka (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu) i animatorka kultury (Studium Edukacji i Praktyk Teatralnych przy Teatrze Lalek „Zaczarowany Świat”), po uzupełnieniu wykształcenia (Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu) jest nauczycielką w żłobku, przedszkolu i klasach I-III, wychowawczynią Montessori na etapie przedszkolnym, posiada uprawnienia z oligofrenopedagogiki (Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli 'Uniterra” w Poznaniu) i do prowadzenia nieprofesjonalnych grup teatralnych. Po licznych kursach doskonalących warsztat pracy nauczyciela małego dziecka. Po kursach Porozumienia bez przemocy Marshalla Rosenberga dla nauczycieli. Trenerka grup wsparcia (Fundacja StoPociech). W trakcie studiów podyplomowych „Zarządzanie w oświacie i instytucjach kultury”. Pierwsze kroki w pracy z dziećmi stawiała pracując w żłobkach i klubach malucha. Była managerką kawiarni i księgarni dla dzieci, koordynatorką projektów edukacyjnych w punktach komercyjnych i placówkach oświatowych. Od 5 lat prowadzi m.in. autorskie grupy zabawowe dla dzieci do 3 roku życia „Domowy plac zabaw w Fundacji Roro. Jest nauczycielką i dyrektorką przedszkola. Pracuje z dziećmi, rodzicami i nauczycielami.

Spotkanie realizowane będzie w formie warsztatów online, poprzez platformę ZOOM. Aby wziąć w nim udział potrzebny jest komputer, tablet lub telefon, stabilne połączenie z internetem, kamerka internetowa oraz głośnik. Podczas zajęć wszyscy uczestnicy będą siebie widzieli (ważna jest gotowość do włączenia kamerki), słyszeli, mieli możliwość rozmawiania, pracy w parach i grupach – to dla nas bardzo ważne aspekty spotkania, by miały wymiar warsztatowy. Zajęcia nie będą nagrywane ani utrwalane bez zgody uczestników. Aby wziąć udział w spotkaniu nie jest potrzebne wcześniejsze doświadczenie udziału w zajęciach prowadzonych w tej formie.

Projekt „Od relacji do edukacji” współfinansowany jest ze środków m.st. Warszawy.

Skończyły się miejsca na warsztaty?

Zapisz się na listę rezerwową (kliknij tutaj i wypełnij formularz) – jak tylko zwolni się miejsce powiadomimy Cię i zaprosimy na zajęcia.

  • 17 lutego 2022
    12:30 - 14:00
Skip to content