z myślą o rodzicach i dzieciach

Zaznacz stronę

Miejsce:  

Adres:
Rzymowskiego 32, Warszawa

Na zajęcia zapraszamy mieszkańców Województwa Mazowieckiego.

Aby wziąć w nich udział potrzebna jest maszyna do szycia, którą uczestnicy zapewniają we własnym zakresie. 

/Pierwsze spotkanie z cyklu już się odbyło, zapraszamy od drugiego./

Zapraszamy na cykl 4 warsztatów krawieckich skierowanych do dzieci i młodzieży w wieku 9-15 lat. W zajęciach dziecku może towarzyszyć jeden rodzic.

Na pierwszych zajęciach uczestnicy nauczą się obsługi maszyny do szycia, zapoznają się z pojęciami takimi jak stopka, bębenek, długość ściegu, napięcie nitki itd. Nauczą się  nawlekania nitki górnej i dolnej oraz poznają ścieg prosty i zygzak oraz czym jest ryglowanie. Przećwiczą zaobrębianie materiału i szycie po krzywiznach na przygotowanych próbkach.  Uszyją prostą poduszeczkę na igły.

Na drugich zajęciach uczestnicy uszyją poduszkę podróżną. Nauczą się odrysowywania wzorów z szablonu i krojenia tkaniny oraz poprawnego wypełniania uszytych poduszek.

Na trzecich zajęciach uczestnicy uszyją prosty worko-plecak z tkaniny wodoodpornej. Nauczą się przewlekania sznurka przez tunelik oraz precyzyjnego prasowania i spinania tkanin.

Na czwartych zajęciach uczestnicy uszyją jeansowy piórnik z podszewką. Nauczą sie zmieniania stopki w maszynie oraz wszywania zamka.

Przy zgłaszaniu się na zajęcia prosimy wysłać na adres warsztaty@fundacjaroro.org zdjęcie swojej maszyny.

Część z materiałów zapewnimy, natomiast uczestników prosimy o przygotowanie następujących:

-maszyna do szycia – przed zajęciami najlepiej upewnić się czy maszyna jest w pełni sprawna; jeśli dawno nie była używana konieczny jest jej przegląd i naoliwienie -najlepiej jest to zrobić w serwisie

-opcjonalnie pokrowiec na maszynę jeśli ktoś ma

-stopka do suwaka (do klasycznego – NIE krytego) – może być tak, że w zależności od modelu maszyny stopka jest nieco inna – najlepiej przy jej zakupie podać lub wpisać model swojej maszyny np. stopka do suwaka Janome

-centymetr/ linijka jeśli ktoś posiada

-nożyczki krawieckie jeśli ktoś posiada

Wszystkie tkaniny i reszta materiałów potrzebnych na zajęcia będzie zapewniona przez prowadzących.

Jeśli ktoś ma ochotę szyć z własnych tkanin (które np. już posiada w domu albo chciałby je samodzielnie  kupić) to poniżej podajemy co będzie potrzebne:

Pierwsze zajęcia:

-tkanina bawełniana cienka wymiary 30cm x 30cm

Drugie zajęcia:

-2x tkanina bawełniana 50cm x 50 cm (można zabrać dwie tkaniny różniące się wzorami- ważne żeby ich grubość i struktura były takie same; proponujemy tkaninę dość cienką; pościelową- nie mogą to być tkaniny typu tiul, futerko itp.)

Na trzecie zajęcia będzie potrzebna:

-2x tkanina wodoodporna o wymiarach 36cm x 44 cm

-2x tkanina bawełniana na podszewkę worka o wymiarach 36cm x 44 cm

Czwarte zajęcia:

– 2 x materiał na podszewkę piórnika: 13,5cm x 27 cm

-stopka do wszywania suwaka ! (koniecznie trzeba zabrać ze sobą na te zajęcia)

Zajęcia są bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona – obowiązują zapisy za pomocą poniższego formularza.

Przed zapisaniem się na zajęcia prosimy o zapoznanie się z Regulaminem, w którym znajduje się Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych. 

Prosimy o przemyślane zapisy, gdyż w związku z zapewnieniem bezpieczeństwa do każdej z grup zapisanych zostanie jedynie kilkoro uczestników.

Czas: soboty, 16 i 23.10 oraz 6 i 13.11, w godz. 14:00-17:00, prosimy o zapisy wyłączenie osoby gotowe uczestniczyć w całym cyklu. Pierwsze spotkanie z cyklu już się odbyło, zapraszamy od drugiego.

Dla kogo: mieszkańcy Województwa Mazowieckiego, w wieku 9-15 lat. W zajęciach dziecku może towarzyszyć jeden rodzic.

Miejsce: Dom Kultury Kadr, ul. Rzymowskiego 32.

Jeśli podoba Ci się to co robimy i chciałabyś/-ałbyś, aby nadal odbywały się ciekawe, rozwijające spotkania, to zapraszamy do przekazania darowizny na konto Fundacji RoRo.

Warsztaty są częścią projektu „Mogę więcej – zajęcia edukacyjno-artystyczne dla dzieci i dorosłych”. Zadanie sfinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.

  • 23 października 2021
    14:00 - 17:00
Skip to content