z myślą o rodzicach i dzieciach

Zaznacz stronę

Miejsce:  

Cieszymy się, że zainteresowały Was nasze warsztaty. Przed zapisaniem się upewnijcie się, że na pewno chcecie wziąć w nich udział i macie na to czas.

UWAGA – ABY WZIĄĆ UDZIAŁ W ZAJĘCIACH POTRZEBNE SĄ MATERIAŁY, KTÓRE MOŻECIE ODEBRAĆ Z WYPOŻYCZALNI DLA DOROSŁYCH, MŁODZIEŻY I DZIECI nr 140, ul. Mozarta 1. BEZ TYCH MATERIAŁÓW UDZIAŁ W ZAJĘCIACH NIE JEST MOŻLIWY. W czasie zajęć będziemy pracować z wodą i istnieje ryzyko, że coś się rozleje. Prosimy mieć w pogotowiu szmatkę lub ręcznik papierowy do wytarcia ewentualnych rozchlapań. Prócz materiałów z Biblioteki prosimy przygotować także jeden duży talerz, 4 szklanki z wodą (może być zamiast jednej szklanki nieprzeźroczysty kubek, pozostałe szklanki powinny być na tyle przeźroczyste by można było przez nie prowadzić obserwacje), ok. 100 g soli, 2 łyżeczki, ok. 100 ml mleka, najlepiej 1,5%, może też być 2% i spodek do odkładania mokrych przedmiotów. Uczestnik powinien mieć także przygotowane 3 kartki, minimum w formacie A5 – na pierwszej prosimy napisać dużymi literami TAK, na drugiej NIE, na trzeciej TERAZ JA.

Eksperymentowanie sprawia dzieciom wiele radości! Zapraszamy na nasze zajęcia online z cyklu „czwartki z eksperymentami”. Podczas najbliższych warsztatów uczestnicy sprawdzą na czym polega zjawisko włoskowatości, zobaczą dlaczego sól pomaga pływać oraz wykonają kolorowe doświadczenie, w którym zobaczą w jaki sposób detergenty rozbijają skupiska tłuszczu.

Spotkanie będzie także okazją do ćwiczenia zdolności manualnych i rozwijania motoryki małej. Zajęcia odbywają się w małej grupie dzieci z aktywnym wsparciem osoby prowadzącej. Aby wziąć udział w warsztatach potrzebne są materiały, które możecie Państwo odebrać z Wypożyczalni dla Dorosłych, Młodzieży i Dzieci nr 140 przy ul. Mozarta 1.

Przed zapisaniem się na zajęcia prosimy o zapoznanie się z Regulaminem, w którym znajduje się Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych.

Termin: 13.05 (czwartek), godz. 17:00 – 17:45

Miejsce: zajęcia prowadzone będą online, przed warsztatami otrzymacie Państwo od nas link, dzięki któremu będziecie mogli wziąć udział w spotkaniu

Dla kogo: dzieci 6-10 lat i ich opiekunowie

Warsztaty są częścią projektu „Warsztaty z eksperymentami dla dzieci z Mokotowa” dofinansowanego ze źródeł m.st. Warszawy Dzielnica Mokotów.

Aby wziąć udział w warsztatach potrzebne są materiały, które możecie Państwo odebrać z Wypożyczalni dla Dorosłych, Młodzieży i Dzieci nr 140 przy ul. Mozarta 1. Bez tych materiałów udział w zajęciach nie jest możliwy. W czasie zajęć będziemy pracować z wodą i istnieje ryzyko, że coś się rozleje. Prosimy mieć w pogotowiu szmatkę lub ręcznik papierowy do wytarcia ewentualnych rozchlapań. Prócz materiałów z Biblioteki prosimy przygotować także jeden duży talerz, 4 szklanki z wodą (może być zamiast jednej szklanki nieprzeźroczysty kubek, pozostałe szklanki powinny być na tyle przeźroczyste by można było przez nie prowadzić obserwacje), ok. 100 g soli, 2 łyżeczki, ok. 100 ml mleka, najlepiej 1,5%, może też być 2% i spodek do odkładania mokrych przedmiotów. Uczestnik powinien mieć także przygotowane 3 kartki, minimum w formacie A5 – na pierwszej prosimy napisać dużymi literami TAK, na drugiej NIE, na trzeciej TERAZ JA.

Przy odbiorze materiałów pracownik Biblioteki może poprosić Państwa o okazanie maila potwierdzającego rejestrację na zajęcia.

  • 13 maja 2021
    17:00 - 17:45
Skip to content