z myślą o rodzicach i dzieciach

Zaznacz stronę

Cieszymy się, że zainteresowały Cię nasze zajęcia. 🙂 Zanim się zapiszesz, upewnij się, że na pewno chcesz i możesz wziąć w nich udział, gdyż zależy nam na wykorzystaniu każdego miejsca.

Temat dziecięcej agresji często budzi bezradność i lęk rodziców, nauczycieli i wychowawców. Kiedy słyszymy „Twoje dziecko zachowuje się agresywnie” trudno nam zachować spokój. Ponieważ często czujemy się zagubieni stosujemy nieadekwatne formy radzenia sobie z agresją i przeżywamy wiele napięć. Zapraszamy na warsztat, na którym spróbujemy zrozumieć agresję, zastanowimy się, jak ją odróżnić od złości czy przemocy i konstruktywnie sobie z nią radzić.
Na warsztacie dowiesz się:
  • czym jest i po co jest agresja?
  • co agresja komunikuje?
  • jak na nią reagować?
  • jak radzić sobie z własną agresją i dziecięcą agresją?

Spotkania są bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona – obowiązują zapisy za pomocą poniższego formularza.

Data spotkania: poniedziałek, 25 września

Godzina spotkania: 18.00-21.00

Miejsce spotkania: zajęcia prowadzone będą w formie online na platformie Zoom, przed pierwszym spotkaniem wyślemy link, dzięki któremu będziecie mogli wziąć udział w zajęciach online. Potrzebne jest stabilne łącze z internetem, urządzenie z mikrofonem i kamerką. Dla procesu grupowego oraz atmosfery zaufania i wzajemności potrzebna jest gotowość do uczestniczenia z włączonym mikrofonem i kamerką.

Dla kogo: rodzice/opiekunowie dzieci, szczególnie mile są widziani mieszkańcy/mieszkanki województwa mazowieckiego, podregionu żyrardowskiego


Warsztat poprowadzi Anna Kasprzycka – pedagożka, trenerka warsztatu psychologicznego i kompetencji wychowawczych certyfikowaną przez Familylab, terapeutka związana z  warszawską Pracownią  Psychoterapii i Treningu ISTDP Horyzonty.  Prowadzi „Pracownię Rodzina w relacji” w ramach, której pomaga rodzicom w budowaniu dobrych relacji z dziećmi opartych na empatii, kontakcie i autentyczności. Współtworzy Wolną Szkołę Razem,  która jest miejscem rozwoju dla dzieci w edukacji wczesnoszkolnej. Prywatnie jest mamą trojga 15-latków, w tym jednego z zespołem Aspergera.

Jeśli chciałabyś/chciałbyś nam przekazać informację o specjalnych potrzebach uczestnika zajęć, to prosimy o wysłanie maila na adres warsztaty@fundacjaroro.org do 20 września.

Przed zapisaniem się na zajęcia prosimy o zapoznanie się z Regulaminem, w którym znajduje się Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych.

Nasze zajęcia są bezpłatne, organizujemy je w oparciu o dotacje, które zazwyczaj pokrywają około 95% budżetów projektów. Pozostałe 5% finansujemy ze środków przekazanych Fundacji przez darczyńców, którymi są w większości uczestnicy naszych zajęć. Zapraszamy Was do wsparcia działań Fundacji, w tym celu utworzyliśmy zbiórkę: https://zrzutka.pl/d2v3d3 Z góry serdecznie dziękujemy za Wasze zaangażowanie.

Warsztaty są częścią projektu „Rozwijam się! – program edukacyjny dla dzieci i dorosłych z podregionu żyrardowskiego” finansowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Miejsce:  

  • 25 września 2023
    18:00 - 21:00
Skip to content