z myślą o rodzicach i dzieciach

Zaznacz stronę

Miejsce:   Klub Sąsiedzki

Adres:
Młynarska 35a, Warszawa

Fundacja RoRo zaprasza na warsztat pt: „Być RODZINĄ= być sobą+być dla siebie?”

Przed zapisaniem się na warsztaty sprawdź, czy na pewno masz dla nich miejsce w kalendarzu. To dla nas bardzo ważne, aby  zminimalizować ilość rezygnacji, a tym samym niewykorzystanych miejsc na spotkaniach.

Zapraszamy na cykl spotkań, które będą próbą odnalezienia własnej drogi na bycie szczęśliwą rodziną.

„Chcę tworzyć szczęśliwą rodzinę”, „chcę aby moje dzieci wyrosły na mądrych i szczęśliwych ludzi”, „chcę być szczęśliwą mamą, bo wiem, że od tego zależy szczęście moich dzieci”

Takie wypowiedzi najczęściej padają w odpowiedzi na pytanie o motywację do wzięcia udziału w tym cyklu warsztatów. Tak, można wziąć swoje szczęście i szczęście swojej rodziny w swoje ręce i świadomie krok pro kroku zmierzać razem w stronę szczęścia – uprzedzam pytanie, o to, czy to w ogóle możliwe?

Przed nami wakacje. Mamy możliwość spędzenia większej ilości czasu razem. Wakacyjne bycie razem dla wielu z nas (zapracowanych rodziców) jest nie lada wyzwaniem. Nagle okazuje się, że „gniecie” nas wspólne bycie bez limitu 🙂 Uczymy się siebie na nowo. Dlatego jeszcze w czerwcu proponujemy Wam udział w cyklu spotkań, podczas których stworzysz mapę szczęścia dla siebie i swojej rodziny. Wspólnie odbędziemy podróż, zadając sobie pytania, inspirując się fotografiami i opowieściami odpowiemy i zaplanujemy działania. Bazą jest wiedza z psychologii pozytywnej i wielu badań odpowiadających na pytanie co buduje szczęśliwe rodziny.

Praca w grupie da nam możliwość inspirowania się, wymiany i wspólnych poszukiwań odpowiedzi na indywidualne pytania. Refleksja i wybór na jej podstawie działań może przynieść naszemu rodzinnemu życiu więcej spokoju, radości i spełnienia. Podczas spotkania będziemy pracowali z fotografią, metaforą, słowem, po to aby odkrywać, nazywać i na podstawie tego wybierać.

Obszary wokół, których będziemy się koncentrować to:

•Mapa szczęśliwiej rodziny – spotkanie pierwsze
•Ja – Rodzic i Moja rodzina i szczęście – spotkanie drugie
•Rodzinna Podróż do…

Spotkania są jednym cyklem. Każde wprowadza i bazuje na poprzednim. Stąd ważna jest Państwa obecność na całości.

Kiedy: 5, 19, 26 czerwca (poniedziałek), w godzinach od 17.30 do 19.45
Gdzie: Klub Sąsiedzki, ul. Młynarska 35a
Dla kogo: Na warsztat zapraszamy rodziców (szczególnie mile widziany rodzice z Woli). Na spotkanie zapraszamy bez dzieci. Spotkanie jest bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona.

Warsztat poprowadzi Joanna Szeluga – psycholog. Mama dwójki chłopców w wieku szkolnym. Prowadzi warsztaty i wsparcie indywidualne dla osób dorosłych i młodzieży. W swojej pracy bazuje na pracach Marshalla Rosenberga, Brene Brown, Jona Kabat Zina.


Partner projektu: Wolskie Centrum Kultury

 


Patronat medialny: Dziecko w Warszawie

 

Zajęcia są częścią projektu „Rodzicem być – sobą być, edycja 2” współfinansowanego ze środków m. st. Warszawy Dzielnicy Wola

UWAGA! uczestnicy zajęć wyrażają zgodę na wykorzystywanie danych osobowych w celu przygotowania listy obecności do dokumentacji projektu. Brak zgody jest równoznaczny z brakiem możliwości udziału w zajęciach.

  • 5 czerwca 2017
    17:30 - 19:45
Skip to content