z myślą o rodzicach i dzieciach

Zaznacz stronę

Jedne zajęcia z tego cyklu odbyły się już, zapraszamy na dwa pozostałe.

Przeżywamy aktualnie niezwykły czas. Bogaty w emocje, myśli, działania, które wspierają albo obciążają. Podczas tych warsztatów chcemy zaprosić do refleksji i działań, które mogą nam ułatwić to dzisiejsze doświadczenie.

Być bliżej siebie chcemy zacząć od spotkania o tym, czym jest kontakt ze sobą, jak możemy samych siebie wzmacniać i traktować z łagodnością i życzliwością.  To też spotkanie o naszych emocjach – jak ich doświadczać, jak je przeżywać i przede wszystkim jak z nich korzystać. Poznamy także świat naszych potrzeb jako głównych motywów naszego działania.
Być bliżej siebie to też spotkanie o drugim człowieku, o kontakcie i więzi. O tym jak towarzyszyć innemu w jego świecie z empatią i życzliwością.
Zakończymy nasz cykl zajęć tematem o byciu bliżej siebie we wspólnocie, w rodzinie, w społeczności. Porozmawiamy o języku jako źródle siły bądź słabości, poćwiczymy wyrażanie siebie w sposób nie raniący innych. Pomyślimy o tym co pomaga nam budować relacje.
A więź, bycie blisko jest gwarantem i podstawą naszego szczęścia. Dlatego tak naprawdę nasze spotkania będą o szczęściu.
Zajęcia składają się z 3 spotkań. Prosimy o zapisy osoby, które mogą wziąć udział w całym cyklu.

Warsztaty poprowadzi Joanna Szeluga – żona i mama dwóch chłopców w wieku szkolnym. To oni są głównymi nauczycielami w jej życiu i wyzwalaczami rozwoju. Jest też szczęśliwą posiadaczką dwóch psów, dzięki którym bycie blisko natury jest codziennym doświadczeniem. Od 19 lat pracuje jako psycholog, specjalizując się w pracy związanej z rozwojem osobistym, psychoedukacją i wsparciem psychologicznym. Przygotowuje się do pracy psychoterapeutycznej. Pracuje indywidualnie, z parami i z grupami. Uwielbia podczas pracy korzystać z fotografii lub innych narzędzi łączących rozwój i sztukę.

Spotkania realizowane będą w formie warsztatów online, poprzez platformę ZOOM. Aby wziąć w ich udział potrzebny jest komputer, tablet lub telefon, stabilne połączenie z internetem, kamerka internetowa oraz głośnik. Podczas zajęć wszyscy uczestnicy będą siebie widzieli, słyszeli, mieli możliwość rozmawiania, pracy w parach i grupach. Zajęcia nie będą nagrywane ani utrwalane bez zgody uczestników. Aby wziąć udział w spotkaniu nie jest potrzebne wcześniejsze doświadczenie udziału w zajęciach prowadzonych w tej formie.

Przed warsztatami otrzymacie Państwo od nas link, dzięki któremu będziecie mogli wziąć udział w spotkaniach.

Spotkania są bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona – zapisz się poniżej. Przed zapisaniem się na zajęcia prosimy o zapoznanie się z Regulaminem, w którym znajduje się Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych. 

Kiedy: godz. 18:00-20:15, w dniach 27 i 30.03 – piątek i poniedziałek, prosimy o zapisy osoby, które mogą wziąć udział w całym cyklu

Gdzie: online, do zapisanych osób zostanie wysłany link, dzięki któremu będzie można dołączyć do spotkania

Dla kogo: na spotkania zapraszamy osoby w wieku 55+, przede wszystkim z Dzielnicy Mokotów

Warsztaty są częścią projektu „Wybieram Rozwój” finansowanego ze źródeł Miasta Stołecznego Warszawy, Dzielnicy Mokotów. Partnerem cyklu zajęć jest Dom Kultury KADR.

  • 27 marca 2020
    18:00 - 20:15
Skip to content