z myślą o rodzicach i dzieciach

Zaznacz stronę

Cieszymy się, że zainteresowały Cię nasze warsztaty 🙂 Zanim się zapiszesz, upewnij się proszę, że na pewno chcesz wziąć w nich udział i masz na to czas. Sprawdź datę i godzię. Dziękujemy.

Zapraszamy na warsztaty o dziecięcej agresji. Podczas spotkania będziemy rozmawiać o tym, skąd bierze się ona u dziecka. Sprawdzimy, czego uczą się dzieci obserwując reakcje dorosłych. Będziemy zastanawiać się kiedy i jak można pomóc dziecku, gdy doświadcza silnych emocji takich jak gniew, wzburzenie czy rozzłoszczenie. Agresja pełni ważną rolę w rozwoju, warto przyjrzeć się jej przyjrzeć z bliska. Podczas spotkania zrobimy przegląd przekonań na temat agresji u dzieci, aby wyróżnić te, które mogą być pomocne dzieciom w rozwoju. Porównamy agresję z przemocą, podyskutujemy o reakcjach dorosłych w takich trudnych sytuacjach. Na koniec poszukamy pomysłów na wspieranie rozwoju społecznego dziecka, które doświadcza agresji.

Na spotkanie przygotuj kartkę, ołówek oraz swoje doświadczenia, którym przyjrzysz się z innej perspektywy. 

Spotkanie realizowane będzie w formie warsztatów online, poprzez platformę ZOOM. Aby wziąć w nim udział potrzebny jest komputer, tablet lub telefon, stabilne połączenie z internetem, kamerka internetowa oraz głośnik. Podczas zajęć wszyscy uczestnicy będą siebie widzieli, słyszeli, mieli możliwość rozmawiania, pracy w parach i grupach – to dla nas bardzo ważne aspekty spotkania, by miały wymiar warsztatowy. Zajęcia nie będą nagrywane ani utrwalane bez zgody uczestników. Aby wziąć udział w spotkaniu nie jest potrzebne wcześniejsze doświadczenie udziału w zajęciach prowadzonych w tej formie. Na zajęciach obowiązuje lista obecności.

Spotkania są bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona – zapisz się poniżej. Przed zapisaniem się na zajęcia prosimy o zapoznanie się z Regulaminem, w którym znajduje się Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych. 

Spotkanie poprowadzi Kamila Szulc –  psycholog, certyfikowana trenerka w obszarze terapii i edukacji. Pierwsze doświadczenia w pracy terapeutycznej zdobywała w ośrodkach rehabilitacji i terapii osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności, zwłaszcza osób z autyzmem. W pracy trenerskiej dzieli się doświadczeniami z nauczycielami przedszkoli, poszerzając tym samym ich warsztat pracy o zupełnie nowe narzędzia pracy z dziećmi- prezentuje możliwości metod stosowanych w terapii zajęciowej czy podejścia niedyrektywnego w pracy z dziećmi. Obecnie wykłada Podstawy psychologii oraz Komunikację społeczną w Studium Pracowników Medycznych i Społecznych. Projektuje i prowadzi warsztaty kompetencji rodzicielskich. Współpracuje z przedszkolami – integracyjnym oraz terapeutycznym prowadząc konsultacje indywidualne dla rodziców oraz terapię dla dzieci w podejściu niedyrektywnym, stosuje w pracy m.in. metodę Niedyrektywnej Terapii Zabawowej. Tamże projektuje i prowadzi warsztaty psychoedukacyjne dla kadry pedagogicznej i rodziców o rozwoju, edukacji i wychowaniu małego dziecka. Podczas warsztatów dla rodziców skupia się na rozwijaniu kompetencji rodzicielskich w zakresie radzenia sobie z emocjami małego dziecka, budowania z nim relacji oraz wspierania w rozwoju.

Warsztaty są częścią projektu „Rodzicem być – sobą być, edycja 5”  współfinansowanego ze środków m. st. Warszawy Dzielnicy Wola.

Kiedy: czwartek, 19.11.2020, godz. 10:00 – 13:00 

Gdzie: zajęcia prowadzone będą online, przed warsztatami otrzymacie Państwo od nas link, dzięki któremu będziecie mogli wziąć udział w spotkaniach

Dla kogo: na warsztaty zapraszamy rodziców i opiekunów, szczególnie mile widziani  są mieszkańcy Woli

Miejsce:  

  • 19 listopada 2020
    10:00 - 13:00
Skip to content