z myślą o rodzicach i dzieciach

Zaznacz stronę

Cieszymy się, że zainteresowały Cię nasze warsztaty:) Zanim się zapiszesz, upewnij się proszę, że na pewno chcesz wziąć w nich udział i masz na to czas. Zależy nam na wykorzystaniu każdego miejsca.

Ten warsztat jest dla Ciebie jeśli:

– stosujesz różnego rodzaju kary i nagrody w wychowaniu i czujesz, że to nie służy twojej relacji z dzieckiem,

– chcesz wiedzieć jak przekazać dzieciom swoje wartości i  wychować  je bez uciekania się do kar i nagród,

– zastanawiasz się co tak naprawdę wspiera rozwój dziecka,

– masz wątpliwości co do skuteczności stosowanych przez ciebie narzędzi wychowawczych,

– chcesz lepiej dogadywać się z dzieckiem i szukasz skutecznych metod na współpracę.

Podczas warsztatu praktycznego online zastanowimy się jak można budować głęboką relację ze swoim dzieckiem opartą na miłości i szacunku bez stosowania kary i nagrody. Warsztat ma charakter praktyczny. Uczestnicy zostaną zaproszeni do aktywnego udziału w ćwiczeniach , których celem będzie szukanie rozwiązań i wzajemna wymiana.

Korzyści dla Ciebie:

– dowiesz się czym zastąpić kary i nagrody,
– przećwiczysz poszukiwanie wspierających rozwiązań,
–  dowiesz się jak możesz reagować w trudnych sytuacjach z dzieckiem,
– dowiesz się jak rozwijać relację z dzieckiem opartą na autentyczności i odpowiedzialności,
– zdobędziesz nową wiedzę i poczujesz się pewniej jako rodzic.

W trakcie warsztatu prowadząca zadba o wspierająca, akceptująca atmosferę, która pozwoli ci poczuć się bezpiecznie.

Jesper Juul napisał, że: „Na świecie nie ma idealnych rodziców. Nie ma nawet w przybliżeniu idealnych rodziców.” Nie chodzi jednak o to, aby być idealnym ale żeby się rozwijać razem z dzieckiem. Do tego właśnie zapraszam podczas warsztatu. Wspólnie będziemy szukać rozwiązań wspierających nas w roli rodzica.

Spotkanie poprowadzi Anna Kasprzycka. Jestem pedagożką, certyfikowaną trenerką Familylab oraz trenerką grup wsparcia. Pomagam dorosłym dogadać się z dziećmi w ramach prowadzonej przez siebie Pracowni „Rodzina w relacji“. Prowadzę szkolenia, warsztaty, grupy dla rodziców i nauczycieli.  Indywidualnie pracuję z rodzinami i młodzieżą w duchu skoncentrowanym na rozwiązaniach. Prywatnie jestem mamą nastoletnich trojaczków: Marianki, Janeczki i Franka. 

Spotkania są bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona – zapisz się poniżej. Przed zapisaniem się na zajęcia prosimy o zapoznanie się z Regulaminem, w którym znajduje się Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych.

Warsztaty są częścią projektu „Rodzicem być – sobą być, edycja 6  współfinansowanego ze środków m. st. Warszawy Dzielnicy Wola.

Kiedy: wtorek, 07.12.2021, godz. 18.00 – 21.00. Zanim się zapiszesz, upewnij się proszę, że na pewno chcesz wziąć w tym spotkaniu udział i masz na to czas. Jeśli nie dostaną Państwo przed spotkaniem linku, prosimy o kontakt na liliana.marciniak@fundacjaroro.org

Gdzie: zajęcia prowadzone będą online, przed warsztatami otrzymają Państwo od nas link, dzięki któremu będą Państwo mogli wziąć udział w spotkaniach. Wpada czasem do spamu, prosimy o sprawdzenie:)

Dla kogo: na warsztaty zapraszamy rodziców, przyszłych rodziców i opiekunów, szczególnie mile widziani  są mieszkańcy Woli

Miejsce:  

  • 7 grudnia 2021
    18:00 - 21:00
Skip to content