Cieszymy się, że zainteresowały Cię nasze warsztaty 🙂 Zanim się zapiszesz, upewnij się proszę, że na pewno chcesz wziąć w nich udział i masz na to czas.
Zapraszamy na warsztaty o zabawie…o jej roli w życiu dzieci, o wielkiej wartości tej dziecięcej aktywności. Odwołamy się do własnych wspomnień, by poszukać źródeł, z których wypływa potrzeba zabawy u dzieci. Tym samym dotrzemy do fundamentów dziecięcej motywacji do podejmowania wszelkich działań. Określimy „rodzaje” zabawy, aby odkryć to co wspiera dziecko w podejmowaniu i kontynuowaniu zabawowych działań. Porozmawiamy też o tym, jak istotnym drogowskazem dla dorosłych może być zabawa, postaramy się dowiedzieć, jak ją „czytać”
Na spotkanie przygotuj kartkę, ołówek oraz swoje doświadczenia, którym przyjrzysz się z innej perspektywy.
Spotkanie realizowane będzie w formie warsztatów online, poprzez platformę ZOOM. Aby wziąć w nim udział potrzebny jest komputer, tablet lub telefon, stabilne połączenie z internetem, kamerka internetowa oraz głośnik. Podczas zajęć wszyscy uczestnicy będą siebie widzieli, słyszeli, mieli możliwość rozmawiania, pracy w parach i grupach – to dla nas bardzo ważne aspekty spotkania, by miały wymiar warsztatowy. Zajęcia nie będą nagrywane ani utrwalane bez zgody uczestników. Aby wziąć udział w spotkaniu nie jest potrzebne wcześniejsze doświadczenie udziału w zajęciach prowadzonych w tej formie. Na zajęciach obowiązuje lista obecności.
Spotkania są bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona – zapisz się poniżej. Przed zapisaniem się na zajęcia prosimy o zapoznanie się z Regulaminem, w którym znajduje się Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych.
Spotkanie poprowadzą:
Kamila Szulc – psycholog, certyfikowana trenerka w obszarze terapii i edukacji. Pierwsze doświadczenia w pracy terapeutycznej zdobywała w ośrodkach rehabilitacji i terapii osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności, zwłaszcza osób z autyzmem. W pracy trenerskiej dzieli się doświadczeniami z nauczycielami przedszkoli, poszerzając tym samym ich warsztat pracy o zupełnie nowe narzędzia pracy z dziećmi- prezentuje możliwości metod stosowanych w terapii zajęciowej czy podejścia niedyrektywnego w pracy z dziećmi. Obecnie wykłada Podstawy psychologii oraz Komunikację społeczną w Studium Pracowników Medycznych i Społecznych. Projektuje i prowadzi warsztaty kompetencji rodzicielskich. Współpracuje z przedszkolami – integracyjnym oraz terapeutycznym prowadząc konsultacje indywidualne dla rodziców oraz terapię dla dzieci w podejściu niedyrektywnym, stosuje w pracy m.in. metodę Niedyrektywnej Terapii Zabawowej. Tamże projektuje i prowadzi warsztaty psychoedukacyjne dla kadry pedagogicznej i rodziców o rozwoju, edukacji i wychowaniu małego dziecka. Podczas warsztatów dla rodziców skupia się na rozwijaniu kompetencji rodzicielskich w zakresie radzenia sobie z emocjami małego dziecka, budowania z nim relacji oraz wspierania w rozwoju.
Liliana Marciniak – etnolożka, animatorka kultury, instruktorka teatralna a także nauczycielka małych dzieci i wychowawczyni w metodzie Montessori, oligofrenopedagożka oraz dyrektorka przedszkola. Swoją pasję do pracy z dziećmi odkryła niemal przypadkiem: pracując w toruńskich teatrach. Uwielbia podróże i etnologiczne zdziwienie światem. W wolnym czasie, gdy nie ma możliwości choćby krótkiego wyjazdu, gotuje, próbuje szyć i tworzy pomoce dla swoich podopiecznych (ostatnio zwłaszcza matematyczne). Lubi spędzać czas w lesie. Zainteresowaniami od lat dzieli się z dziećmi, opiekunami dzieci oraz nauczycielami podczas sytuacji zawodowych, a prywatnie ze swoją córeczką.
Warsztaty są częścią projektu „Rodzicem być – sobą być, edycja 5” współfinansowanego ze środków m. st. Warszawy Dzielnicy Wola.
Kiedy:piątek, 26.06, godz. 10:30 – 13:30
Gdzie: zajęcia prowadzone będą online, przed warsztatami otrzymacie Państwo od nas link, dzięki któremu będziecie mogli wziąć udział w spotkaniach
Dla kogo: na warsztaty zapraszamy rodziców i opiekunów, szczególnie mile widziani są mieszkańcy Woli
- 26 czerwca 2020
10:30 - 13:30
Najnowsze komentarze