z myślą o rodzicach i dzieciach

Zaznacz stronę

Cieszymy się, że zainteresowały Cię nasze warsztaty:) Zanim się zapiszesz, upewnij się proszę, że na pewno chcesz wziąć w nich udział i masz na to czas.

Zapraszamy na wtorkowe rodzinne spotkania z zabawami plastycznymi. Każde spotkanie, to zaaranżowana wyprawa/podróż do świata sztuk plastycznych, która będzie możliwa dzięki cudnej i nieskrępowanej sile dziecięcej wyobraźni. Dzieci będą przewodnikami, opiekunowie towarzyszami. A prowadząca czasem, historią, czasem obrazem, niekiedy barwą, czy przedmiotem – a wszystko to zaczerpnięte z literatury dziecięcej – wyznaczy punkt zbiórki do podróży. Dalej wszystko będzie mogło się zdarzyć:)

Wspólny proces twórczy, zarówno na poziomie koncepcyjnym, jak i manualnym, to doskonała forma poznania się i zbliżenia dzieci i opiekunów. Zapraszamy!

Warto pamiętać o odpowiednim stroju, bo podczas pracy z farbami czy masami plastycznymi można się ciut pobrudzić:)

 

Zimowe wycinanki
Zapraszamy na zajęcia, podczas których za pomocą papieru, nożyczek i kilku znanych od lat w polskiej papieroplastyce trików, wyczarujemy interesujące ażurowe prace. Niektóre  może będą nawiązywały do ornamentyki płatków śniegu, a inne do mroźnych wzorów na szybach?

Spotkanie jest bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona – obowiązują zapisy za pomocą poniższego formularza.

Przed zapisaniem się na zajęcia prosimy o zapoznanie się z Regulaminem, w którym znajduje się Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych.  

Spotkania poprowadzi Liliana Marciniak – etnolożka, animatorka kultury, instruktorka teatralna a także nauczycielka małych dzieci i wychowawczyni w metodzie Montessori, oligofrenopedagog oraz dyrektorka przedszkola. Swoją pasję do pracy z dziećmi odkryła niemal przypadkiem, mając zastępstwo podczas zajęć edukacyjnych  w teatrze. Uwielbia podróże i etnologiczne zdziwienie światem. W wolnym czasie, gdy nie ma możliwości choćby krótkiego wyjazdu, gotuje, próbuje szyć i tworzy pomoce dla swoich podopiecznych (ostatnio zwłaszcza matematyczne). Zainteresowaniami, wiedzą i doświadczeniem od lat dzieli się z dziećmi, rodzicami, nauczycielami. Mama Helki.

Termin: 21.01 (wtorek), godz. 17.00 – 17.45

Miejsce: Punkt biblioteczny „Odolanka”, ul. J.K. Ordona 12 F

Dla kogo: dzieci 3-5 lat i ich opiekunowie.

Warsztaty są częścią projektu „Zajęcia kulturalno-edukacyjne dla dzieci z Odolan i okolicy” realizowanego w ramach Budżetu Obywatelskiego 2020

  • 21 stycznia 2020
    17:00 - 17:45
Skip to content