z myślą o rodzicach i dzieciach

Zaznacz stronę

15 maja 2017 – 15 maja 2017

Młynarska 35

View MapZobacz w Google Maps | Zarezerwuj miejsce

Opis:

Dlaczego się kłócimy? Jak się (nie) kłócić? Cykl 3 spotkań

Fundacja RoRo zaprasza na cykl poniedziałkowych  spotkań o trudnych rozmowach w bliskich związkach.

Co sprawia, że kochający się ludzie nie mogą się ze sobą dogadać? Czy możliwy jest związek bez konfliktów? Jak rozmawiać o tym co trudne, co nas różni – nie niszcząc: siebie, partnera i związku?

Zapraszam na trzy wieczorne spotkania podczas których w bezpiecznej atmosferze przyjrzymy się naszemu stosunkowi do konfliktów. Zastanowimy się skąd się on wziął, do czego nas prowadzi i czy to korzystny kierunek. Porozmawiamy o barierach utrudniających dogadanie się z najbliższą osobą i o pułapkach, w jakie wpadamy starając się o „dobry związek”. Przede wszystkim – poszukamy sposobów ich ominięcia!

 

Dlaczego warto?

Obecność konfliktów lub ich brak sam w sobie nie decyduje o jakości małżeństwa. Jest ona raczej określana przez to, jak para postępuje w wypadku konfliktu. Przekonania dotyczące konfliktu są ważniejsze dla szczęścia małżeńskiego niż fakt, czy partnerzy zgadzają się ze sobą, czy też nie.

 

Badania pokazują, że sposób angażowania się w konflikty wiąże się bezpośrednio z satysfakcją ze związku, z kierunkiem rozwoju bliskiej relacji.

 

Siegert i Stamp, dwaj badacze, dość dawno temu, bo w 1994 r. przeprowadzili badanie dotyczące skutków pierwszej poważnej kłótni zakochanych. Zauważyli, ze niektóre pary przetrzymują kłótnię i ich związek rozwija się dalej, podczas gdy inne zrywają ze sobą. Stwierdzają oni, że „ogromna różnica między tymi, którzy przetrwali, a tymi, którym się to nie udało, dotyczyła sposobu postrzegania konfliktu i radzenia sobie z nim”.

Kiedy: 15, 22, 29 maja (poniedziałek), w godzinach od 17.30 do 19.45
Gdzie: Wolskie Centrum Kultury,  Klub Sąsiedzki przy ul. Młynarskiej 35
Dla kogo: Na warsztat zapraszamy rodziców (szczególnie mile widziany rodzice z Woli). Spotkanie jest bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona. Na warsztaty zapraszamy rodziców bez dzieci.  Szczególnie zapraszamy rodziców z Woli.

Warsztat poprowadzi Iwona Osik, absolwentka pedagogiki, magistrantka psychologii, mediator rodzinny. Współtworzy Fundację RoRo, organizuje i prowadzi warsztaty umiejętności komunikacyjnych, mediacji i innych metod radzenia sobie z konfliktami, szczególnie w bliskich związkach. Zafascynowana funkcjonowaniem umysłu człowieka, poszukiwaniem optymalnej drogi dla pełnego rozwoju jego potencjału. Z uwagą i zadziwieniem przygląda się relacjom, wciąż pyta: dlaczego i czy na pewnoa co będzie jeśli… ? Umiejętności konstruktywnego rozwiązywana sytuacji niełatwych ćwiczy na co dzień z córką i mężem, ale też ze znajomymi i nieznajomymi (np. w kolejce do lekarza).

 

Partner projektu: Wolskie Centrum Kultury

 

 

Patronat medialny: Dziecko w Warszawie

 

 

Zajęcia są częścią projektu „Rodzicem być – sobą być, edycja 2” współfinansowanego ze środków m. st. Warszawy Dzielnicy Wola

UWAGA! uczestnicy zajęć wyrażają zgodę na wykorzystywanie danych osobowych w celu przygotowania listy obecności do dokumentacji projektu. Brak zgody jest równoznaczny z brakiem możliwości udziału w zajęciach.

Zarezerwuj miejsce

Skip to content