z myślą o rodzicach i dzieciach

Zaznacz stronę

Opis:

Fundacja RoRo zaprasza na cykl 3 warsztatów kompetencji wychowawczych Dlaczego dzieci „źle” się zachowują?

Wiele jest trudnych sytuacji rodzicielskich. Wiele z nich powoduje złość, bezsilność lub frustrację rodziców. Czasami szukamy sposobów na to, by zmienić zachowanie dziecka. A czasami na to, by zmienić coś w całym systemie. Warsztaty będą w zgodzie z nurtem NVC pokazywać te obszary naszego bycia i życia w rodzinie, które najmocniej wpływają na pojawianie się trudnych sytuacji. Będziemy starać się zrozumieć, jak to wszystko działa i jak oraz co – możemy zmieniać.

 
Warsztaty podzielone są na 3 spotkania – obowiązuje jeden zapis.
 
16.11.2017, godzina 10.00-13.00
Na pierwszym spotkaniu przyjrzymy się temu, co się kryje za zachowaniem, co napędza zachowanie. Będziemy mówić o założeniach NVC, świecie uczuć i potrzeb oraz o tym, skąd biorą się konflikty.

23.11.2017, godzina 10.00-13.00
Na drugim spotkaniu przyjrzymy się temu, jaką sprawczość ma rodzic. Zobaczymy potrzeby rodzica, przyczyny powstawania złości oraz co zrobić, gdy dziecko mówi NIE.

30.11.2017, godzina 10.00-13.00                                                                                                                                                                                                                                                Na trzecim spotkaniu będziemy przyglądać się dzieciom, ich potrzebom, ich strategiom i temu, jak można odpowiedzieć na potrzeby dzieci i rodziców jednocześnie. Będziemy sprawdzać, jak w duchu NVC poszukiwać rozwiązań typu wygrana-wygrana (win-win).

Warsztat poprowadzi Emilia Kulpa-Nowak – dziennikarka i trenerka, uczestniczka wielu zaawansowanych kursów NVC (Nonviolent communication, Porozumienie bez Przemocy) i absolwentka studiów NVC. W procesie certyfikacji.
Założycielka i przez kilka lat prowadząca portal dzielnicarodzica.pl, autorka artykułów i kursu Latawiec czy ptak? Tworzy NVCLab.pl, gdzie prowadzi i organizuje szkolenia. Pasjonatka książek i wiedzy. Żona i matka.

Spotkanie jest bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona – obowiązują zapisy za pomocą poniższego formularza.

Warsztaty są częścią projektu „ŁAGODNIE W RODZINIE” współfinansowanego ze środków m. st. Warszawa Dzielnicy Wola.

Terminy: 16.11, 23.11, 30.11, godzina 10.00 – 13.00

Miejsce: Klub ToTu, ul. Gibalskiego 10

Dla kogo: dla rodziców, można przyjść z dzieckiem, które zostaje pod opieką rodzica.

 

Zarezerwuj miejsce

Skip to content