Od relacji do edukacji

Serdecznie zapraszamy opiekunów w placówkach opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 publicznych i niepublicznych dofinansowanych z budżetu m.st. Warszawy do udziału w warsztatach i szkoleniach wspierających w budowaniu więzi i prawidłowych interakcji pomiędzy opiekunem a dziećmi oraz w tworzeniu przez opiekunów optymalnych warunków do nauki oraz rozwoju edukacyjnego w ramach codziennych zajęć i rutynowych czynności.

Zgodnie z prośbami wyrażanymi w ankietach i wiadomościach, proponujemy spotkania zarówno w ciągu dnia, jak i wieczorami oraz w soboty. Liczymy, że pozwoli to Państwu efektywnie uczestniczyć w zajęciach w zależności od potrzeb i możliwości.

Przed zapisaniem się na warsztaty/szkolenia prosimy o zapoznanie się z regulaminem rekrutacji i udziału w szkoleniach:

Regulamin Od relacji do edukacji 2022

OD STYCZNIA DO MARCA ZAPRASZAMY NA NASTĘPUJĄCE ZAJĘCIA ONLINE:

Między nami opiekunami – forum wymiany doświadczeń dla opiekunów

• poniedziałki między 10 stycznia a 14 marca (10 spotkań), w godzinach 18:00-20:15

Od noworodka do przedszkolaka – kamienie milowe w rozwoju w pierwszych trzech latach życia oraz sygnały zaburzeń – szkolenie z zakresu psychologii rozwojowej dziecka w wieku do lat 3, (6 spotkań, w sumie 12 godzin dydaktycznych) środy od 12 stycznia do 16 lutego, w godzinach 12:30-14:00

Wielkie emocje małych dzieci – jak wspierać dzieci w radzeniu sobie z emocjami i budować w nich umiejętność samoregulacji (12 godzin dydaktycznych)

• soboty: 22 i 29 stycznia w godzinach 9-14

Temperament – jak wesprzeć wrażliwe lub mało otwarte dziecko w grupie (7 godzin dydaktycznych)

• środy: 9 i 16 lutego, w godzinach 18-20:40

Granice wolności – o roli granic i potrzebie wolności i wyboru u dzieci (4 godziny dydaktyczne)

• czwartki: 17 i 24 lutego, w godzinach 12:30-14:00

Dzieci z wyzwaniami rozwojowymi – jak dostrzegać wyzwania i wspierać rozwój dziecka? (6 godzin dydaktycznych)

• środy: 2, 9 i 16 marca w godzinach 12:30-14:00

Zabawa – bardzo ważna sprawa – o roli zabawy w rozwoju dzieci (4 godziny dydaktyczne)

• czwartki: 3 i 10 marca w godzinach 12:30-14:00

Komunikacja budująca relację – cykl warsztatów skupionych na umiejętnościach wspierających budowanie bezpiecznej relacji: empatyczne mówienie, empatyczne słuchanie, wyrażanie próśb i zastrzeżeń, konstruktywne reagowanie na sytuacje trudne i konfliktowe (20 godzin dydaktycznych)

• środy: 2, 9, 16, 23 i 30 marca w godzinach 18:00-21:00

W okresie kwiecień – sierpień planujemy następujące tematy (terminy i zapisy dostępne będą w marcu)

• Komunikacja budująca relację
  • Towarzyszyć dziecku w rozwoju- jak wspierać samodzielność dziecka
  • Relacja jako potrzeba małego i dużego- jak ją budować?
  • Od zmysłów do umysłu – jak wspierać rozwój małego dziecka: matematyka
  • Od zmysłów do umysłu – jak wspierać rozwój małego dziecka: przyroda
  • Od zmysłów do umysłu – jak wspierać rozwój małego dziecka: język
  • Od zmysłów do umysłu – jak wspierać rozwój małego dziecka: sensoryka
  • Od zmysłów do umysłu – jak wspierać rozwój małego dziecka: koncentracja i pamięć
  • Od zmysłów do umysłu – jak wspierać rozwój małego dziecka: emocje

W okresie wrzesień – listopad planujemy następujące tematy (terminy i zapisy dostępne będą w sierpniu)

• Od noworodka do przedszkolaka – kamienie milowe w rozwoju w pierwszych trzech latach życia oraz sygnały zaburzeń – szkolenie z zakresu psychologii rozwojowej dziecka w wieku do lat 3
  • Zabawa – bardzo ważna sprawa – o roli zabawy w rozwoju dzieci
  • Granice wolności? – o roli granic i potrzebie wolności i wyboru u dzieci
  • Wielkie emocje małych dzieci – jak wspierać dzieci w radzeniu sobie z emocjami i budować w nich umiejętność samoregulacji

Projekt współfinansowany ze środków m.st. Warszawy.

W przypadku pytań prosimy o kontakt z koordynatorką projektu:

iwona.osik@fundacjaroro.org, 509 361 722