z myślą o rodzicach i dzieciach

Zaznacz stronę

25 kwietnia 2017 – 25 kwietnia 2017

Melsztyńska 4/10

View MapZobacz w Google Maps | Zarezerwuj miejsce

Opis:

Zapraszamy na wtorkowe rodzinne spotkania ze sztuką.

Każde spotkanie, to zaaranżowana wyprawa/podróż, która będzie możliwa dzięki cudnej i nieskrępowanej sile dziecięcej wyobraźni. Dzieci będą przewodnikami, opiekunowie towarzyszami. A prowadząca czasem, historią, czasem obrazem, niekiedy dźwiękiem, albo po prostu przedmiotem wyznaczy punkt zbiórki do podróży. Dalej wszystko będzie mogło się zdarzyć:)

Wspólny proces twórczy,  zarówno na poziomie koncepcyjnym, jak i manualnym, to doskonała forma poznania się i zbliżenia dzieci i opiekunów. Wyobraźnia będzie naszym atrybutem,  abstrakcja i poczucie humoru pozwolą zdystansować się do codzienności, prace ręczne pomogą oczyścić umysł.

25.04. Wyprawy pełne sztuki. Czy sny można łapać?

Każdy śni, każdy pewnie widział popularny motyw kółeczka z lekko powiewającymi piórkami, ale czy wiecie, jaki związek ma ta ozdoba ze snami? I co mają z tym wszystkim wspólnego Indianie? Koraliki, piórka, sznureczki, a do tego opowieści o Indianach i rozważania o sennych marzeniach –  to nasza kolejna propozycja na wtorkowe, rodzinne popołudnie.

Spotkanie poprowadzi Liliana Marciniak – etnolożka, animatorka kultury, instruktorka teatralna a także nauczycielka małych dzieci i wychowawczyni w metodzie Montessori oraz oligofrenopedagog. Swoją pasję do pracy z dziećmi odkryła niemal przypadkiem: pracując w toruńskich teatrach. Uwielbia podróże i etnologiczne zdziwienie światem. W wolnym czasie, gdy nie ma możliwości choćby krótkiego wyjazdu, gotuje, próbuje szyć i tworzy pomoce dla swoich podopiecznych (ostatnio zwłaszcza matematyczne). Zainteresowaniami od lat dzieli się z dziećmi, a od niedawna także ze swoją Córeczką.

Zajęcia są bezpłatne. Zapisy na spotkanie prowadzone są w bibliotece przy ul. Melsztyńskiej – osobiście lub telefonicznie pod numerem: 22 849 37 98, w godzinach pracy biblioteki.

Prosimy o zgłoszenia wyłącznie osoby, które są gotowe uczestniczyć w spotkaniu razem ze swoim dzieckiem i są mieszkańcami Mokotowa.

Czas: wtorek, 25.04

dzieci 4-6 lat z rodzicami – godz. 16:20-17:30

dzieci 7-12 lat z rodzicami – godz. 17:35-18:45

Miejsce: Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr XXX, ul. Melsztyńska 4/10.

UWAGA! uczestnicy zajęć wyrażają zgodę na wykorzystywanie danych osobowych i/lub wizerunku. Brak zgody jest równoznaczny z brakiem możliwości udziału w zajęciach.

Jeśli podoba Ci się to co robimy i chciałabyś/-ałbyś, aby nadal odbywały się ciekawe, rozwijające spotkania, Twoja darowizna pomoże je nam realizować 😉 Wśród naszych darczyńców raz na kwartał losujemy podwójne wejściówki na dowolnie wybrany seans do kina Muranów.
Dziękujemy Ci!

 

Warsztaty są częścią projektu „Stawiam na rozwój, edycja V”. Zadanie realizowane jest dzięki dofinansowaniu ze środków m. st. Warszawy Dzielnicy Mokotów.

Zarezerwuj miejsce

Skip to content