z myślą o rodzicach i dzieciach

Zaznacz stronę

Opis:

Zapraszamy na drugą część warsztatów skierowanych do rodziców dzieci w wieku wczesnoszkolnym.

 Co zrobić, gdy Twoje dziecko mówi, że nikt go nie lubi albo wszyscy mu dokuczają? Jak radzić sobie z trudnymi emocjami dziecka? Czy odrabianie lekcji musi być niekończącym się koszmarem? Dlaczego dziewczynki wolą bawić się z dziewczynkami, a chłopcy z chłopcami? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poszukamy w kolejne dwie soboty. Część tematów została zrealizowana w sobotę 30.09. Zapraszamy na drugie spotkanie 7.10.
Podczas zajęć:
– poznacie metody radzenia sobie ze specyficznymi trudnościami mogącymi pojawić się gdy dziecko zaczyna uczęszczać do szkoły (organizacja dnia dziecka, sposoby spędzania czasu wolnego, zajęcia dodatkowe, motywowanie do nauki, pomoc w odrabianiu prac domowych, relacje ze szkołą)
– zwiększycie swoje kompetencje w zakresie komunikacji z dzieckiem (aktywne słuchanie, poszukiwanie rozwiązań, dochodzenie do kompromisów) oraz
– podniesiecie swoje umiejętności wychowawcze w zakresie wpływania na dziecko, budowania porozumienia.
Podczas warsztatów przyjrzycie się także sposobom radzenia sobie z własnymi emocjami pojawiającymi się w trudnych sytuacjach wychowawczych.

Spotkanie poprowadzi Beata Chrzanowska-Pietraszuk – psycholog, pedagog specjalny, terapeuta pedagogiczny. Od 15 lat pracuje jako psycholog w Specjalistycznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej „Uniwersytet dla Rodziców” oraz jako pedagog i terapeuta w placówkach edukacyjnych (przedszkola, szkoła podstawowa). Od wielu lat prowadzi rubrykę poradnikową w miesięczniku „Mamo to ja”. Jest autorką poradników dla rodziców i nauczycieli. Prowadzi indywidualne i grupowe zajęcia terapeutyczne dla dzieci, konsultacje indywidualne i rodzinne. Szkoli rodziców, wychowawców i nauczycieli. Prywatnie jest mamą dwóch dorosłych synów, lubi góry i długie wycieczki.

 

Spotkanie jest bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona – obowiązują zapisy za pomocą poniższego formularza.

Czas: dwie kolejne soboty: 30 września i 7 października, godz. 9.00-15.00.

Miejsce: Mokotowskie Centrum Integracji Mieszkańców, ul. Woronicza 44a (żółty, parterowy budynek w drugim rzędzie od głównych zabudowań ulicy Woronicza)

Dla kogo: zapraszamy rodziców/opiekunów; na zajęcia zapraszamy bez dzieci

UWAGA! uczestnicy zajęć wyrażają zgodę na wykorzystywanie danych osobowych i/lub wizerunku. Brak zgody jest równoznaczny z brakiem możliwości udziału w zajęciach.

Jeśli podoba Ci się to co robimy, to po spotkaniu będziesz mogła/ mógł przekazać darowiznę, która wesprze realizację projektów Fundacji RoRo. Dzięki Waszym wpłatom możemy robić to, co robimy.

Zajęcia są częścią projektu „Stawiam na rozwój, edycja 5″
Zadanie realizowane jest dzięki dofinansowaniu ze środków m. st. Warszawy

Zarezerwuj miejsce

Skip to content