Opis:

Zapraszamy na cykl poniedziałkowych, popołudniowych spotkań o trudnych rozmowach w bliskich związkach.

… żyli długo i szczęśliwie, a potem pojawiły się dzieci…

Podczas czterech popołudniowych spotkań porozmawiamy o rozwoju bliskich relacji, o wartościach, potrzebach, konfliktach. Zastanowimy się jak nasze przekonania wpływają na bliskie relacje. Porozmawiamy o barierach utrudniających dogadanie się z najbliższą osobą i o pułapkach, w jakie wpadamy starając się o „dobry związek”. Przede wszystkim – poszukamy sposobów ich ominięcia!

O czym jeszcze będziemy rozmawiać:

• Jak zadbać o związek, kiedy motyle w brzuchu jakoś mniej już trzepoczą skrzydłami?
  • Jak dbać o dziecko, o siebie, o związek?
  • Jak w bliskości dbać o granice?
  • Jak wykorzystywać kryzysy i rozwijać związek?
  • Czy i jak relacje między mamą i tatą wpływają na dziecko?
  • Co sprawia, że kochający się ludzie nie mogą się ze sobą dogadać?
  • Czy możliwy jest związek bez konfliktów?
  • Jak rozmawiać o tym co trudne, co nas różni – nie niszcząc: siebie, partnera i związku?

Podczas spotkań zapraszamy do pracy warsztatowej – będzie zatem okazja do zdobycia informacji, ale przede wszystkim do rozmowy, wymiany doświadczeń, przyglądania się sobie, doświadczania, ćwiczenia nowych umiejętności. Zapraszamy rodziców – zarówno pojedynczo jaki i parami.

Spotkanie poprowadzi Małgorzata Kałaska – z wykształcenia psycholog społeczny, z zawodu doradca i coach rodzinny. Od 15 lat pracuje z ludźmi pomagając im być bliżej samych siebie – prowadzi treningi rozwoju osobistego i warsztaty umiejętności miękkich, komunikacji międzykulturowej, a od 4 lat warsztaty umiejętności wychowawczych dla rodziców, indywidualne konsultacje wychowawcze, warsztaty komunikacji dla mediatorów w Centrum Alternatywnego Rozwiązywania Sporów UJ. We współpracy z organizacjami pozarządowymi prowadzi zajęcia grupowe i konsultacje jako specjalista od budowania relacji w rodzinach rekonstruowanych (patchworkowych), Prowadzi stronę www.mojetwojenasze.org.pl oraz profil na FB: Rodzice patchworkowi.
Szkoliła się w zakresie psychoterapii systemowej, krótkoterminowej i zorientowanej na proces. Doświadczenie praktyczne zdobywała m. in w Ośrodku Interwencji Kryzysowej, Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Krakowie, Stowarzyszeniu dla Rodzin, Szpitalu Psychiatrycznym “Komorów”.
Zdeklarowana zwolenniczka Non-violent Communication oraz modelu opieki naprzemiennej nad dziećmi dla rodzin po rozwodzie.

Spotkanie jest bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona – obowiązują zapisy za pomocą poniższego formularza.

Warsztaty składają się z 4 poniedziałkowych spotkań, które stanowią całość.

Czas: poniedziałki, 16.10, 23.10, 30.10, 6.11, godz. 17.30-19.45.

Miejsce: Centrum Łowicka, ul. Łowicka 21

Dla kogo: zapraszamy rodziców/opiekunów; ze względu na podejmowane tematy na zajęcia zapraszamy bez dzieci

UWAGA! uczestnicy zajęć wyrażają zgodę na wykorzystywanie danych osobowych i/lub wizerunku. Brak zgody jest równoznaczny z brakiem możliwości udziału w zajęciach.

Jeśli podoba Ci się to co robimy, to po spotkaniu będziesz mogła/ mógł przekazać darowiznę, która wesprze realizację projektów Fundacji RoRo. Dzięki Waszym wpłatom możemy robić to, co robimy.

Zajęcia są częścią projektu „Stawiam na Rodzinę”
Zadanie realizowane jest dzięki dofinansowaniu ze środków m. st. Warszawy

Zarezerwuj miejsce